Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális, hogy pár napja fáj...

Normális, hogy pár napja fáj a röntgen helye?

Figyelt kérdés

(Életem első gyökérkezelése folyik. Ezen a héten kezdtük el. A fogorvos elküldött rgt-re. Mikor odaértem a másik rendelőhöz, kivolt írva, hogy továbbképzés miatt 2 napig nem lesznek. Oké. Ebben a 2 napban semmi bajom sem volt. Végre ehettem, ihattam fájdalom nélkül. Örültem, hogy mégis csak elmentem a fogorvoshoz a kezelésre. De, végül lejárt az idő, indultam az rtg-re)


Iszonyúan fájt a röntgen. (Korábban voltam panoráma rtg-n, az meg se kottyant) Szerencsére, csak pár percig tartott az egész. Mikor hazafele mentem valami sósat éreztem azon a helyen, ahol a nő benyomta azt a vackot a számba. Nem törődtem vele, el is múlt a sós íz. Aznap estére azonban felpuklisodott és bepirosodott az ínem, és fáj. Egyre jobban fáj ahogy telnek a napok. Már akkor is, ha beszélek és egy-egy szónál hozzáér a nyelvem. Bár a fogam végre nem fáj, de továbbra sem ehetek a kritikus oldalon az ínem miatt. Megértem, ha az rtg ilyen fájdalmas, oké elviselem, de a barátnőm azzal ijesztgetett, hogy ha begyullad az ínem, akkor félbekell hagyni a gyökérkezelést, amit nem szeretnék. A fogorvoshoz csak szerdán kell visszamennem. Mivel gyógyítsam addig az ínem? Első gyökérkezelésem csak, nem vagyok tapasztalt. Azt se tudtam eddig, hogy az ín így betud fájósodni. Kellemetlen.



2016. szept. 23. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem fájt a röntgen és a helye sem, nem is fájhat, ez elég fura, talán felsértette az ínyed ahogy azt a kis lapot erősen odanyomta. Ha van phlogosol oldatot, akkor öblögess azzal naponta többször, és ha nem múlik a fájdalom, akkor menj el fogászatra.
2016. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs. Remélem, patikában árulnak ilyesmit, veszek. A fogorvoshoz mindenképp megyek, van időpontom, 3-4 alkalom lesz a gyökérkezelés, és még csak az elsőn voltam.
2016. szept. 23. 17:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Vettem íngyulladásra gyógyszert a patikában ma reggel. Most estére visszalappadt egy picit a dudor, szóval hat. Napközben még sokat (kb 1-2 óránként) öblögettem szájvízzel és natúr kamillateával. Így ez a három együtt hat. Ezt folytatni fogom, persze elmondom a fogfokinak mikor megyek hozzá.
2016. szept. 24. 20:40
 4/5 A kérdező kommentje:
* fogdokinak
2016. szept. 24. 20:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs de nem ín, hanem íny
2016. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!