Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen állami központi egészsé...

Milyen állami központi egészségügyi nyilvántartások léteznek nálunk?

Figyelt kérdés

kaptam egy olyan levelet, hogy ezt írja benne:


"döntésem meghozatalánál figyelembe vettem az egészségbiztosítási nyilvántartásban szereplő adatokat, a gyógyszerköltséget" stb stb.


De mi ez? Mit vett figyelembe?

Melyik szerv / hatóság vezet valamiféle központi nyilvántartást így név szerint ezek szerint mindenkiről és milyen adattartalommal?


Arról tudok, hogy az OEP-nek van egy elektronikus adatbázisa az igénybe vett ellátásokról és a kiváltott receptekről, ez ugye a "magyarorszag.hu" oldalon le is kérdezhető (nem pont olyan tartalommal, ahogy az OEP látja, de kb).

Akkor + létezik egy bizonyos Holmes nevű rendszer, ha jól tudom, ehhez az orvosok férnek és a kiváltott recepteket és azok adatait mutatja. De ennyi, amiről én tudom, ez tehát 3 nyilvántartás, de egyiknek se pont ez a neve, ha csak nem általánosságban fogalmazott az illető, és ezek valamelyikére értette.


Ezen kívül, kinek milyen nyilvántartása van, amely alapján ennyire naprakészen tudnak mindent ezek szerint?


Valakinek konkrét ismerete van esetleg?


2016. szept. 24. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az OEP-nek van, és csak te férhetsz hozzá, illetve az egyes egészségügyi intézményekben, ahol már megfordultál, ott is látható, hogy eddig mi történt ott veled, de azt meg csak az ott dolgozó orvosok láthatják.

Kitől kaptál levelet? Lehet, hogy csak valami kamu, átverős dolog.

2016. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezeken kívül csak arról tudok, amit az intézmények használnak pl medworks, medsol, de ezekben csak az szerepel, hogy adott helyen hol jártál és mivel kezeltek.


Honnan jött a levél?

2016. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

de akkor mi ez a medsol és medworks és társai? ez valami országos szintű nyilvántartás vagy csak helyi, egy adott intézménynek a softwere?


és várjunk, mi az a rendszer, amiben látják h hol jártam és mivel kezeltek? ilyen is van?


dehogy becsapós levél, teljesen hivatalos levél, a Kormányhivatal Egészségbiztosítási és Társadalombiztosítási Főosztály blabla, nemtom pontosan hogy hívják őket, de lényeg h teljesen hivatalos a levél.

2016. szept. 25. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!