Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha véget ér a tanulói jogviszo...

Ha véget ér a tanulói jogviszony, lejár a TB-m, köteles vagyok utána magamnak fizetni, míg munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a társadalom biztosítást le lehet mondani arra az időre amíg nincs keresetem?

Vagy, ha véget ér a tanunói jogviszonyom, automatikusan megszűnik addig, amíg el nem kezdem újra fizetni?

Bocsánat a butácska kérdésért, de még nem volt dolgom ilyennel és hallottam már mindenfélét ez ügyben...



2016. szept. 27. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet lemondani, mindenkinek fizetnie kell ilyen-olyan módon, függetlenül attól, hogy igénybe vesz-e bármilyen egészségügyi szolgáltatást. A hallgatói jogviszony megszűnése után még 45 napig biztosított vagy, utána igényelheted a helyi önkormányzatnál (vagy járási anyámkínjánál, a fene tudja követni, mikor hogyan hívják az illetékes hivatalt), hogy egy évre átvállalják tőled a fizetést, de ezt csak akkor lehet, ha rossz körülmények között élsz. Egyéb esetben neked kell bemenned az adóhivatalba, ahol bejelented, hogy mostantól saját kezűleg fizetsz. Kapsz egy marék csekket, aztán teremtsd elő a pénzt a bőröd alól, nekik csak az számít, hogy megkapják. Ezt minél hamarabb intézd el, mert tartozásként gyűlik a be nem fizetett összeg, amiről soha nem fogsz időben értesítést kapni, csak másfél-két év után, mert imádják látni, ahogy halmozódik az adósságod, aminek a létezéséről nem is tudsz.
2016. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes választ! :)

Csak azt nem értem, hogy olyasvalakitől akinek 0ft jövedelme van, mint nekem (a szüleim tartanak el), attól ezt, hogy várhatják el?

Úgy tartanám értelmesek, hogy ameddig nincs munkahelye és úgy dönt, hogy nem fizeti, akkor nem járhatna orvoshoz, vagy ha valamilyen okból kifolyólag kórházi ellátásra szorulna, akkor a felmerülő költségeket természetesen ki kellene fizetnie.

2016. szept. 27. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!