Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig él még a tb-m?

Meddig él még a tb-m?

Figyelt kérdés
Február 15én szűnt meg a munkahelyem, még nem fizetem magam után a tb-t ugyanis semmilyen ellátásra nem vagyok jogosult, se segélyre, így nincs miből befizetnem. Viszont elkaptam valami betegséget, és el kéne mennem dokihoz. Kérdésem, h él e még a TB kártyám és vajon meddig??vagy egyből kiszámlázzák a vizsgálatot?

2012. márc. 27. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
nem él.és nem a vizsgálatot számlázzák ki hanem az elmaradt tb járulékokat.
2012. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de egyszer már volt ilyen dolog velem, és akkor nem számláztak ki semmit!pedig 3 hónapig nem fizettem!
2012. márc. 27. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az alapul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően (ún passzív jogon) még meghatározott ideig fennáll. Ha a jogosultsági feltétel megszűnését megelőzően ez a feltétel megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt, akkor az eü. szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn. Ha rövidebb volt 45 napnál, akkor azzal az időtartammal hosszabbodik meg, amennyi ideig a jogosultsági feltétel fennállt (pld. 30 napos munkaviszony esetén 30 nappal).

Ha nem állt fennt 45 napig az utolsóként megszűnt jogosultság, de azt megelőzően 45 napnál hosszabb ideig fennállt jogosultsági feltétel, és a kettő között 30 napnál kevesebb nap telt el, akkor az eü. szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn. "


Amúgy a TB kártyád mindig él csak nem vagy jogosult használni, őket az nem érdekli hogy te épp éhen halsz akkor is fizess...én nem fizettem fél évig úgy ezelőtt 3 évvel és ez kb annyiba is maradt. Ha elkaptál betegséget akkor menj el a háziorvoshoz, neki csak felhívásra van jogosultsága hogy nem érvényes a taj kártyád, nekem is szóltak mikor írattam gyógyszert, mert állandó gyógyszert szedek, de mondták hogy nekik csak ennyi a dolguk. Szólni. Ha már sztk-ba kell menjél a házi dokitól ott lehetnek gondok mert ugye ott érvényes taj kell az ellátáshoz. Amúgy náthával vagy hasonlóval felesleges orvoshoz menni ha komolyabb akkor érdemes bejelentkezni hogy fizeted magad után az 5000-ret.

2012. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a választ!Sajnos sztk.ba kell mennem!már kértem időpontot, el is kérték a taj kártyám, de nem szóltak, h nem vagyok jogosult ellátásra!pedig már lejárt a 45 nap, vagyis pénteken fog lejárni!na mind1, nemtudok mit tenni! :S ha éhendöglök se tudom kifizetni azt a pénzt :/ ezvan sajna!
2012. márc. 27. 15:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!