Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vércukor mennyi lehet? 6.1 sok?

A vércukor mennyi lehet? 6.1 sok?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A hat teljesen ideális.
2016. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a papíron 5.8-ig van a határérték.Csillagot tettek mellé,a doki azt mondta cukorbeteg vagyok,mert apám is az.
2016. okt. 13. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem 5.8 a határérték.Régen 3-6 volt az ideális,a mostani leleteken viszont már 4-7 szerepel.Ez éhgyomri cukor volt?
2016. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt a papír a kezemben,5.8 van rajta.
2016. okt. 13. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:

6.1 már sok, 5.8 a max éhgyomorra, de én kaptam már olyat is amin 5.6 volt csak.

Ilyenkor kell egy terheltetés.

2016. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj normális orvoshoz mert a végén úgy jársz mint keresztapám... Rosszul érezte magát, mondtam neki, hohy menjen el orvoshoz, mert cukor probléma is lehet... 6,9-et mértek bent neki és a doki egyből inzulinra tette, miközben ez az érték még nem indokolta. Másik orvos azonnal elvette tőle és tablettát írt fel neki... Ez még nem cukorbetegség csak megemelkedett cukorszint. De doki mindenféleképp kell!
2016. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cukorbetegként írom:

Egészséges ember éhomi vércukra 3-6 között a normális, ami azt jelenti, hogy előző este 19 óra után már nem ettél semmit és reggel sem ittál még egy üres kávét sem.

Ezenkívül a vérvétel nem zajlott reggel 9 után, mert 12 óra elteltével az étkezés után, a szervezet kezdi lebontani a saját tartalékait az izmokból.

5,8-as cukor teljesen rendben van, a 6,1-es sem dráma, csak azt jelenti, hogy oda kell figyelned az étkezésedre, ha ez máskor is előfordul, mert ezt most gyakrabban kell ellenőrizni.

Ha édesapád cukorbeteg, akkor van mérőtök, te is meg tudod nézni, mondjuk hetente 2x.

Édesapád gondolom 2-es típusú cukros (u.n. "öregségi cukorbeteg) tehát nem feltétlenül örökölheted, legfeljebb a hajlam van meg benned.

Ez ellen tudsz tenni egy szénhidrátmentesebb étkezéssel és testmozgással.

Vigyázz, hogy ne hízz el, mert az elhízás és a stressz a 2-es típusú cukorbetegség melegágya.

2016. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!