Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos is írhat fel antibio...

Háziorvos is írhat fel antibiotikumot, vagy mindenképpen szakorvoshoz küld (hogy írassam fel vele)?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi bajod van
2016. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy,ahogy az első válaszoló mondja.
2016. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
például húgyuti problémák
2016. okt. 13. 19:07
 4/10 anonim ***** válasza:
A háziorvos mindenféle gyógyszert felírhat, de nem érthet mindenhez. Ilyenkor adnak a szakorvosok meghatározott időre engedélyt a háziorvosnak a gyógyszer felírására, és ilyenkor a gyógyszer ára is szakorvosi, és nem háziorvosi. Semmi közöm hozzá, hogy miért nem mész szakorvoshoz, amikor az urológiára könnyebb bejutni, mint a háziorvoshoz. És az urológus tudja, mit írjon fel, ill, azt hogy előtte mit kell kivizsgáltasson.
2016. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hólyaghurutra fel fog írni neked antibiotikumot. Lehet,hogy kér előtte vizeletvizsgálatot ,de még az sem biztos.
2016. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam én urológusnál, sőt, műtétem is volt(katéteres kőeltávolítás). Amikor hazaengedett a doki (2 nap kórház), azt mondta, ha ilyen - meg olyan tüneteim lesznek, menjek vissza. De, azok a tünetek már akkor is megvoltak, amikor hazaengedett. Én bizony nem mentem vissza, viszont egy ismerősömnek volt egy kúrányi antibiotikuma (augmentin) - és azt eszegettem egy hétig. Most jön a lényeg :a doki megkérdezte, hogy szedtem -e antibiotikumot - elmondtam neki, hogy igen, augmentint (látszólag örült is neki - és nem kérdezte, hogy honnan vettem, hogyan jutottam hozzá?
2016. okt. 13. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze,hogy nem kérdezte hiszen antibiotikumot recept nékül nem lehet venni, az meg elég nagy felelőtlenség,hogy valaki az szomszéd,rokon,ismerős gyógyszerét veszi be.,mégha az "csak" antibiotikum is. Pl azért,mert lehetsz rá allargiás (még akkor is ha addig bírtad),illetve nem minden antibiotiukum jó minden baktériumfajtára vagy "testrészre". Ha az Augmentin után nem szűnt mega panaszod,akkor valószínűleg az a kórokozó nem érzékeny penicillinre és hiába szeded. Ilyenkor van szerepe a vizelettenyésztésnek,mert az pontosan megmondja,hogy milyen baktérium van okozza a fertőzést és melyik antibiotikumra érzékeny,azaz melyiktől pusztul el.
2016. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, konkrétan én magam kétszer vittem (az urológiáról) vizeletmintát bakteriológiai vizsgálatra a tavasz óta. Egyik alkalommal augmentinit, a másik alkalommal savulint írt az urológus. Ezek után szedtem én egy újabb kúra (ismerőstől kapott) augmentint, és most megint savulint írt az urológus - most azt eszem második napja. Jövő héten veszik ki belőlem a "dupla J"-t. Na, aztán meg ez is milyen dolog: A napokban elmentem a "dupla J" kivétele céljából, és mondta a doki, hogy ma már nem veheti ki, mert megszigorították ennek a beavatkozásnak a gyakoriságát, vagyis, konkrétan: naponta csak egy (1 db) ilyen beavatkozást végezhetnek, így előjegyzett a jövö hét szerdájára. Én meg szenvedjek tovább ettől a csőtől, ami bennem van.
2016. okt. 14. 16:13
 9/10 A kérdező kommentje:
...ja, és zabáljam a sokadik kör antibiotikumot
2016. okt. 14. 16:15
 10/10 anonim ***** válasza:
hólyaghurutra medveszőlő tea.
2016. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!