Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházi dolgozók többsége...

A kórházi dolgozók többsége miért bunkó és nemtörődöm?

Figyelt kérdés

Nagyapámmal egy hete voltunk bent a kórházban. Nem rég volt műtétje, és szegény nagyon legyengült, alig tudott menni, megállni. Úgy döntöttek, hogy megint bent tartják, fel is vittük apámmal oda, ahová kell. Recepciónál csak csacsognak a nővérek, nagyapám már majd összeesik, apám meg megkérdezni, hogy nem-e tudna valahová leülni... És teljesen normálisan, szépen kérdezte, de az ápoló egyből pökhendi stílusban reagált, hogy mindjárt mutatja az ágyat. Komolyan kikérte magának, hogy mi meg merészeltük kérdezni...

Amíg pedig vártunk a váróban egy öregasszony ült, akit már elengedtek, de annyira fájt a lába, hogy nem tudott lábra állni. Hiába kért segítséget a kórházi dolgozóktól, ők most nem érnek rá, nem az ő gondjuk, nem is ismerik az orvosát stb. Végül aztán az egyik ápoló fickó hozott neki egy tolókocsit, de ő már vagy a tizedik volt, akitől segítséget kért.

Nem értem, aki nem a betegekért van, az mi a francért megy el dolgozni az egészségügybe? Sajnos a kórházak tele vannak flegma, nemtörődöm, bunkó dolgozókkal, akiknek a beteg csak púp a háton.



2016. okt. 15. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy valakinek van egy szakmája még nem biztos, hogy jó is benne.

Csak dolgoznia kell valahol.

2016. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
28%
igy van ahogy az elso irja, valszeg rossz tanulok voltak muszaj volt valami szakmat tanulniuk gondoltak ott nem kell megszakadni igy kitanultak az apolo szakmat, ezek se az embereket nem szeretik se a munkat
2016. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
ha minimálbért keresnél, akkor te se törnéd magad.
2016. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De anyagias lett ez a világ...

Ez a "csak ennyit meg annyit keresnek" duma mindig jó kibúvó. Tehát ha kevés a keresetem, akkor lehetek paraszt?

2016. okt. 15. 17:34
 5/17 anonim válasza:
50%
am nem minimalbert kapnak hallottam nem is olyan reg a radioban hogy fizetesemelest megkaptak mar bosegesen
2016. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
A fizetésemelést csak a rádióban kapták, illetve csak ígérik nekik. A valóságban legfeljebb pár ezer Ft. De sok esetben sokat túlóráznak és fáradtak. Vagy kevesen vannak.
2016. okt. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezek csak kifogások.
2016. okt. 15. 17:49
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Bízom benne, hogy te tanultál a látottakból, és amikor már dolgozni fogsz valahol, akkor a munkádat minden alkalommal kifogástalanul látod majd el. Sőt bízom benne, hogy a mostani iskolai tanulmányaidat is kitűnőre teljesíted, és nem csak a szád jár itt...
2016. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

A normális, jó szakemberek már valahol Németországban vagy Svájcban mosolyognak.

Akik itthon maradtak, azok nem hazaszeretetből, hanem többnyire azért, mert nem kellettek: nem feleltek meg szakmailag.


Másrészt tényleg kevesen vannak: tudják, hogy nem fogják őket kirugdosni, mert nem megfelelően viselkednek a beteggel. Ki jönne be helyette?!

Pontosan tudják, hogy azt csinálnak, amit akarnak, amíg nincs helyettük más.


Ennek ellenére is azt kell, hogy mondjam, hogy a TÖBBSÉG igenis normális, és emberként bánik a betegekkel. Csak a bunkók mélyebb nyomot hagynak.

2016. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8


Szerintem te nem érted miről is van itt szó...

Amit én személy szerint elvárnék tőlük, az az emberségesség, empátia, visszafogott kedvesség. Ha megkérdezek valamit vagy segítséget kérek tőle, ne az látszódjon rajta, hogy már a töke ki van az egész élettel. És ne nekem kelljen rosszul éreznem magam azért, mert neki olyanja van...


A kifogásokról meg annyit, hogy én egyetemistaként mondhatom azt a tanárnak, hogy azért lett csak egyese a vizsgám, mert a macskám éppen menstruált, ő legfeljebb a pofámba röhög, és ugyanúgy bevágja az egyest, mintha én lesütött fejjel, szó nélkül elfogadtam volna az osztályzatot.

2016. okt. 15. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!