Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be kell regisztráltatnom,...

Be kell regisztráltatnom, magam munkanélküliként, hogy kapjak TB-t?

Figyelt kérdés
Megszünt a munkaviszonyom ,ezért úgy döntöttem ,hogy regisztráltattom, magam azért ,hogy újra legyen TB-m.Be mentem összeszámolták,hogy mennyit dolgoztam eddig,nem jött ki az elvárt munkanap ,ezért nem kaptahatok segélyt.De itt az a lényeg úgy ,hogy legyen TB-m amig munkanélküli vagyok és,ezt el is mondtam.Erre ,az ott dolgozó azt felelte.Ahoz ,hogy újra felvegyem a TB-t ,akkor nem kell ,hogy nyilvántartsuk munkanélküliként,a kormány ablaknál kell elintézni.Igen ám ,de sokan azt, mondják ,hogy nekik regisztrálodniuk kellett,hogy megkapják. Szerintettek ?
2016. okt. 20. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fugg ossze a ketto, valoban jol mondtak. Ha regisztraltatod magad, munkanelkuli segelyt allapithatnak meg, erre ugye nem vagy jogosult, ezt irtad, De ha kapnal munkanelkuli segelyt, akkor sem lennel biztositott, mivel nem allsz sehol biztositasi jogviszonyban, nem dolgozol.

Ha azt akarod, hogy legyen biztositasod, jogosult legyel orvosi ellatasra, akkor azt valoban a kormanyablaknal, OEP tudod intezni, havonta kell magad utan biztositasi dijat fizetned.

Probalj esetleg telefonon segitseget kerni toluk, hogy hogyantudod megtenni.

2016. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. okt. 20. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy bemész az önkormányzathoz és megigényeled a tb-t hogy fizessék helyetted 1 évig. Ezt tuti meg kell kapd.
2016. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha magad után akarod fizetni akkor nem kell semmi, csak az oep-nél elintézni.

Én pont most voltam sajnos és ahhoz hogy szociális alapon kapd ahhoz kell a regisztráció, arról egy papír hogy nyilván vagy tartva és 1 évig fizetik. Nálam is ez volt.

2016. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szociális alapon igényelheted az önkormányzattól, hogy vállalják át a tb fizetést, nem kell regisztráltnak lenni a munkaügyiben, de annak vannak feltételei, megvan határozva az 1 főre eső jövedelem, ami alatt adják és a vagyon se mindegy, ha nem felelsz meg, és fizetni kell akkor a nav-ba kell kitölteni egy nyomtatványt és adnak csekkeket.
2016. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!