Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyszertár recept nélkül...

Gyógyszertár recept nélkül kiad mindent?

Figyelt kérdés

Van egy gyógyszertár a környéken, ahol bármit kérsz, megveheted recept nélkül...én most tudtam meg, de egy ismerősöm anyukája évek óta oda jár vényköteles gyógyszereket venni, illetve többen fogamzásgátlót is ott vesznek. Na most ezt nem értem, hogy létezhet ilyen, mikor elvileg ezért keményen büntetnek...hallottam olyat, hogy magánpatika, dehát akkor is kellene receptet kérnie, nem?

Hallott már valaki ilyenről?érdekelne, hogy ez hogy lehetséges.



2016. okt. 27. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszertár magán, vállalkozás.

De én még ilyet sose hallottam, hogy vény nélkül adnának ki valahol vényköteles gyógyszereket.

2016. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elvben a vényköteles gyógyszereket csak vényre (recept) adnak ki. Persze van olyan, hogy megélhetési okból, különösen ismerősnek, vagy annak aki a többi gyógyszerért más sokat fizetett, kiadnak elvben vénykötelest is vény nélkül.
2016. okt. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én Algopyrint már kértem párszor, mert mindig elfelejtem, hogy már vényköteles. Sose adtak :)
2016. okt. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszertáraknak minden hónapban elszámolást kell készíteni az OEP felé és el kell számolni a receptekkel,illetve a receptköteles gyógyszerekkel. Időnként,főleg ha ismerős kéri,aki rendszeresen vált ott ki gyógyszert, adnak ki receptes gyógyszereket,de meg szokták kérni a beteget,hogy később vigye be a receptet. Lehet,hogy ott is így csinálják. Másképpe nem lehet,mert azért keményen büntetnék a patikát.
2016. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez elég hihetetlenül hangzik. Akkor ott vennék a dílerek az ópiátokat meg mindenféle pszichotróp szereket, és eladnák drágábban.
2016. okt. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Orvosnak a működési kártyájával recept nélkül is kiadnak bizonyos vényköteles gyógyszereket, de pl. xanaxot még neki sem nem. Kötve hiszem, hogy a fenti hír igaz, vagy ott valami gyógyszermaffia működik...
2016. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Melyik városról van szó?

Az ilyet fel kell(ele) jelenteni, mert nagyon csúnya szabálysértés!

2016. okt. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De ha van egy orvos, aki utolag a kiadott gyogyszerekre ir receptet, pl. a gyogyszertar megbizasabol, akkor semmi szabalytalan nincs a dologban. Gondolom igy csinaljak.
2016. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Senki nem visz be utolag gyogyszert, baratnom eleteben eloszor jart ott es siman kiadtak neki a fogamzasgatlot pedig azt se tudjak hogy hivjak a not.Nem kamu a hir, azert annyira nem unatkozom,hogy ilyet kitalaljak, tenyleg igy van ahogy mondom es feltem ot mert kivan ha nem is az van a gyogyszerben aminek lennie kene.
2016. okt. 28. 13:36
 10/12 A kérdező kommentje:

Senki nem visz be utolag receptet...

elirtam bocsi

2016. okt. 28. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!