Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyugtatót csak receptre lehet...

Nyugtatót csak receptre lehet venni, vagy van olyan is, amit nem? (Mert mostanában eléggé stresszes vagyok. )

Figyelt kérdés

2016. júl. 27. 02:17
 1/5 anonim válasza:
Szerintem lehet venni recept nélkül, kérdezd meg a patikában, de próbálj szerintem inkább többet aludni, ha tudsz.
2016. júl. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne tömj magadba ilyet, rászoksz. Inkább csinálj egy erős citromfű teát!!
2016. júl. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Blenderman ***** válasza:

Ha mindenképp valamilyen bogyót szeretnél, először próbáld ki a HOVA tablettát, mely recept nélkül kapható, és gyógynövény alapú, fő hatóanyaga a macskagyökér, de komló kivonat is van benne (laktózt és glükózt is tartalmaz, ha netán számít).

Ez egy enyhe stresszoldó, ezért nagyon súlyos esetben nem segít, de egy próbát megér, ha mondjuk csak jobban szeretnél aludni.

Ne lepődj meg, hogy a macskagyökér miatt iszonyú büdös a tabletta, sőt, igazából közvetlenül a tablettából jövő szag még nem is vészes, viszont a kezeden marad egy konkrét "lábszag" tőle, miután megfogtad, amit csak nagyon alapos kézmosás hoz le :-) De ha egyből a szádba nyomod ki a tablettát a levélből, akkor ez elkerülhető, a leheleten már annyira nem érezni.

Ha netán van macskád, akkor figyelni kell arra, hogy ne férjen hozzá, mert azt olvastam, hogy nagyon imádják a macskagyökeret, képesek kirágni a tablettát a csomagolásból, és ha például leejtesz egy tablettát a földre, de felveszed, a macska akkor is érzi a padlón a nyomát, és odadörgölődzik, hempereg :-)

Ütősebb gyógyszereket inkább próbáld kerülni, de ha mégis feliratnál magadnak Frontint vagy Xanaxot (igazából a kettő ugyanaz, csak más gyártja), akkor vigyázni kell arra, hogy ne emeld a dózist. Sokan ott rontják el, hogy pl. rájuk jön egy pánikroham, bevesznek egyet, de kell 1 óra, hogy teljesen hasson, azt hiszik kevés az egy darab, ezért bevesznek még egyet (rosszabb esetben még többet), holott az az egy is kifejtette volna a hatását, ha kivárja az illető. Így viszont a szervezet hozzászokik a nagyobb dózishoz, és olyankor már nem is szabad hirtelen abbahagyni a szedését, csakis fokozatosan csökkentve, különben iszonyatos elvonási tüneteket okoz, hasonlóan az antidepresszánsokhoz, de az már más tészta, mert ennél is ütősebb, és más elven működik. Antidepresszánst szerintem csak pszichiáter írhat fel, de a Frontint és társait háziorvos is felírhatja, legalábbis volt már ilyen.

De gyógyszert csak legvégső esetben szedj!

Relaxációs technikákat próbálj inkább elsajátítani, például agykontrollt, vagy autogén tréninget, ezekkel biztosan nem ártasz magadnak :-)

2016. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem a Sedacur forte vált be, este elalvás előtt még megy az agyam meg minden és beveszem lenyugszok tőle és jót alszok, másnap meg olyan délig nyugodt vagyok. napközben is lehet bevenni, van benne macskagyökér citromfű és nem gyógyszer legalább. ha meg felbasznak a meló helyen egy fél frontint beveszek :D + citromfű tea vagy orbáncfű tea, a frontint azt a háziorvos simán felírja, ha mondod neki, hogy mi a bajod. ja és tesmozgás is nagyon jó, főleg ha ketten csináljátok :)
2016. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A Nervenpflege-t ajánlom, ez gyógynövényes tabletta, nem okoz függőséget. Folyamatosan lehet (ill. kell) szedni, pl. reggel kettő-este kettő. Néhány napos folyamatos szedés után fogod tőle jobban érezni magad (bár már az első adag után könnyebben alszol el).
2016. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!