Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha bevettem 4 db. gyógyszert,...

Ha bevettem 4 db. gyógyszert, tablettát úgy, hogy minden napra 1 jutott, akkor hány nap alatt ürül ki a szervezetemből?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sok dologtól függ: hatóanyag,folyadékbevitel,ételmennyiség....

Miből? Ez az elsődleges.

2016. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Antidepresszáns. De elég egy átlagos érték.
2016. nov. 13. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi célból?
2016. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Orbáncfüvet akarok inkább szedni, mivel az adott antidepresszánsnak túl komoly mellékhatásai voltak, és a szintetikus szerektől legalább 1 időre elment a kedvem, visoznt azt olvastma, hogy az orbáncfű és az antidepresszáns negatívan ütközhet egymással.
2016. nov. 13. 17:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nyolc napot mondanék és igyál sokat.


Nekem egyszer adtak egy gyógyszert (antidepresszáns volt alapvetően, de egyik "mellékhatása" volt a fájdalomcsillapítás,erre kaptam) amit 13 napig szedtem, de addigra már nagyon durva mellékhatásai voltak (merevedtek le az izmaim, kettős látásom volt). Aki írta azt mondta, hogy ezek elmúlnak, szedjem csak, de egyre rosszabbul lettem, így egy másik doki leállította a dolgot. Én ebből kb. két hét alatt lettem jobban és kb. két hétig szedtem előtte a fél adagot. Ha hagyunk Neked egy kis időt, akkor a 8 napnak elégnek kéne lennie szerintem.

2016. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Direkt rá van írva az orbáncfűre,h antidepi mellé ne,meg az antidepi betegtájékoztatójára,h gyógyfüvet csak konzultáció után. Be fogsz aludni,sztem ekkora adag után brutálus baj nem lesz. Mikor felébredsz, igyál sok vizet,h kimenjen.

Viszont ilyet többet ne csinálj!

Konzultálj a dokival,h gyógynövényeket hajlandó-e alkalmazni a gyógyításod során,ill.mely szakaszban?

Lehet,most a növényi gyógymód nem elég,de pár hónap múlva mehet. A doki tudja,nem én,meg a többi gyks.

Jobbulást!

2016. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kizárt, hogy a gyógyszerről való leállás után az agy kémiájának idő kell a helyrejövetelhez gyógyszermentes szervezetben is. Nekem 2-3 napot mondott a pszichiáterem, de nem annyira bízok benne, és kéne egy "másodvélemény". Ma van a 3. nap.
2016. nov. 13. 17:56
 8/12 A kérdező kommentje:
Sőt, a pszichiáterem azt állította, hogy az antidepressázns mellett is szedhetem az orbáncfüvet (SNRI).
2016. nov. 13. 17:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor jó. Ezt nem tudtam,hogy szabad,ezért tanácsoltam az óvatosságot. Jobbulást Neked:)
2016. nov. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Olvasom most 1 helyütt, hogy az orbváncfű+ az SNRI szedése tilos, mert az orbcánfű mao-gátló hatás által érvényesül, ami szinergistaként hathat, ez szerotoninszindrómáhoiz vezethet. Ellenben 1 tanulmányban az van, hogy a mao gáétló hatás cáfolódott, és az orbáncfű is az SNRI-vel rokon (szeretonin és noradrenalingátló hatása van).
2016. nov. 13. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!