Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet felhívni a...

Hogyan lehet felhívni a titoktartás megsértésére egy intézmény figyelmét úgy, hogy ne kerüljön bajba az illetékes, de ne is forduljon elő többet?

Figyelt kérdés

Elvitt a mentő a munkahelyemről. Egy kolléganőm hívott, hogy az ő édesanyja a kórházban dolgozik, és megnézték a laboromat, és mondta az eredményt. Akkor én még a folyosón feküdtem, és vártam, hogy az orvos nekem is elmondja az eredményt.

Meglepett, hogy 30 km-rel arrébb az egész kollektíva tudta már, hogy velem mi van, csak én magam nem.

Hogyan tudnám ezt megelőzni? Nem akarom a kolléganőm édesanyját bajba keverni, de szeretném én eldönteni, hogy mennyire reklámozom a betegségemet a munkahelyemen.



2016. nov. 20. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Beszélsz a kolléganőddel, hogy amit ő és az édesanyja kedvességnek gondolt, az számodra nem annak jött le. Mivel nem igazán értékelted, hogy a magánügyedet egy egész kollektívával megosztott.
2016. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A paranoiát kimutatja a labor?
2016. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem pedig jogos igény, hogy az ember szabadon eldönthesse, kivel közli az egészségügyi problémáit.

Én a kolléganővel beszélnék, hogy kedvesek, hogy aggódtak, de máskor téged, és ne az édesanyját kérdezze a te állapotod felől.

2016. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!