Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ügyeletes orvos jogosan...

Az ügyeletes orvos jogosan akarta megtagadni tőlünk az ellátást?

Figyelt kérdés
Barátnőmet elkísértem az ügyeletes orvoshoz és amikor bementünk, akkor az orvosi titoktartásra hivatkozva kiakart küldeni engem. Ekkor egy rövid "szóváltás" következett köztem és az orvos között, és közölte velünk, ha nem megyek ki akkor megtagadja tőlünk a betegellátást, végül kimentem és rendben megvizsgálta a barátnőmet. Persze a barátnőm van olyan értelmes, hogy egyedül is betud menni és eltudja mondani mi a problémája, itt nem erről van szó, de én még életemben nem találkoztam ilyennel, hogy erre hivatkozva egy orvos megakarja tagadni tőlem az ellátást. Az a kérdésem, hogy jogilag tényleg tehet ilyet?

2016. jún. 20. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Az orvosnak igaza volt. Te még csak rokona sem vagy a barátnődnek, tehát jogilag nem tartozik rád az, amit nála (róla) az orvos megállapít.
2016. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Elég nagy parasztság odaállni vitatkozni erről az orvossal. Kórházban is kiküldik a hozzátartozókat a kórteremből vizsgálatkor.
2016. jún. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Igaza volt a dokinak, azt meg nem egészen értem, milyen alapon keveredsz "szóváltásba" vele, ha ismerteti veled a szabályokat. Nem az ellátást akarta megtagadni, hanem a betegjogokat és a szakma szabályait betartva kívánta elvégezni, te kezdtél el vitatkozni vele, fölöslegesen.
2016. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az orvos nem kérdezte meg tőlünk, hogy milyen kapcsolatban állunk, tehát nem tudta, hogy "csak" a barátja vagyok.
2016. jún. 20. 20:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, hogy a betegjogokat szerette volna betartani, de a beteg azt szerette volna, hogy én vele legyek oda bent.
2016. jún. 20. 20:08
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
A súlyos beteg apámhoz sem engedtek be a sürgősségin a vizsgálat alatt. Csak kiskorúakkal mehet be a szülőjük, vagy Down-kórossal a kísérője, vagy gondnokság alatt álló emberrel a hozzátartozója. Felesleges volt hisztériáznod. Ha bármilyen döntési helyzet előáll - pl. vállalja-e a sürgősségi műtétet - akkor engedélyezik a hozzátartozóval való megbeszélést gond nélkül.
2016. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tehát jogosan küldött ki. Azért húztam fel magam ezen ennyire, mert sajnos az utóbbi időben nekem is sokat kellett orvoshoz járnom, és soha egyiknek sem volt problémája azzal, ha valaki bejött velem a vizsgálat idejére.
2016. jún. 20. 20:29
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos tényleg nem engedik be a hozzátartozót. A lányomnak iszonyat görcsei voltak, és a Délpesti Kórházban nem engedtek be vele a vizsgálatokra, mert már nagykorú.
2016. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy sajna manapság az orvosok is elég bunkók. Tavaly elmentem párommal az ügyeletre a szívemmel és elzavart minekt mert még nem volt nyitva o.O vagy is nem volt még ügyelet. Orvos meg már elment akkor neki el kellett volna látni.
2016. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a barátnőd nem adta hozzájárulását (gondolom, csak állt ott megmakkanva) és nem volt olyan veszélyben, ami sürgős beavatkozást igényel, akkor igen, a titoktartás megelőzi az ellátáshoz való jogot.
2018. máj. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!