Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mely tanfolyamo (ka) t szükség...

Mely tanfolyamo (ka) t szükséges ahhoz elvégezni, hogy valaki háziorvos mellett dolgozhasson mint asszisztens? A képzés befejezése előtt munkába lehet állni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 6. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

általános asszisztens, de attól függ milyen terület érdekel.

van fogász asszisztens, laboros, röntgenes, endoszkópos, műtős, anesztes stb. kb minden területre képeznek orvos mellé asszisztenst.


Érdemesebb egy szakterületet választani, az jobb mint általánosnak lenni.

És nem lehet dolgozni iskola befejezése előtt. Az max gyakorlat.

2016. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Kedves első: a kérdező azt írta, hogy háziorvos mellé szeretne menni, nem pedig akármilyen orvos mellé.


Egyébként hivatalosan egészségügyi asszisztensi végzettség kell hozzá, de valójában egyik orvos sem fogja ezeket a papírokat elfogadni, mert semmit sem érnek.

Háziorvos maga mellé csak akkor vesz fel, ha rendes ápolói végzettséged és minimum 5 éves gyakorlatod van, amit lehetőség szerint hasznos helyen töltöttél, ahol tapasztalatot is tudtál szerezni, nem pedig csak töltelék munkát kellet végezni.

Egyébként az ilyen munkák kihalásos alapon működnek, mert elég nagy rájuk a kereslet, pont azért mert nyugisak és a fizetés sem olyan vészes.

2016. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egészségügyi asszisztens képzés - tudomásom szerint - nem jogosít fel. Az 5 év gyakorlat meg szerintem nem kötelező, csupán a háziorvos dönthet így..

2016. dec. 7. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is érdeklődtem ez iránt és az ápoló + egészségügyi asszisztens végzettségűeket keresik már gyakorlattal, de általában ha egy hely meg fog üresedni, az utódot kinézik... Előtte csak gyakorlatként lehet amúgy "dolgozni" ingyen, de gyakorlati helyet is nehéz találni ahol van feladat is normálisan és tanulsz (enélkül semmit nem ér mert nem szeretik a gyakorlat nélküli ápolókat) nem nagyon akarnak velük foglalkozni, saját szervezésbe meg ismerősök kellenek hozzá..., plusz kell ÁNTSZ vizsga is, így nem egyszerű ez az egész.
2016. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem kötelező az 5 év gyakorlat, de mivel elég nagy önállóságra van szükség, ezért minden orvos elvárja.

Én is orvos mellett dolgozom, nem viccből írom.

2016. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4.!


Az egészségügyi asszisztensi képzés 10 hónapos. Tudomásom szerint az háziorvos mellé bőven kevés.

Úgy látom: az ápoló és a rá épülő gyakorló ápoló képzés szükséges.

Azt az ÁNTSZ-es követelményt pontosítanád?

2016. dec. 8. 08:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezért írtam hogy " egészségügyi asszisztens + ápoló", önmagában nem elég a asszisztens, sokszor annak örülnek a legjobban ha valaki eü szakközépből érkező ápoló, ugyanis ott van latin, gyógyszertan és egyebek, sokkal magasabb szintű a tudás, mint egy tanfolyami. Persze ki lehet fogni ilyen írnoki munkákat amihez elég az asszisztens de az nagyon csókos dolog,az ápoló önmagában már jó de gyakorlat kell valóban, a többi ráépülés már csak plusz pont.

Az ÁNTSZ vizsgáról nem tudok sokat mert a barátnőm mesélte hogy emiatt nem ment asszisztensnek, hanem mentős lett.

2016. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!