Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epeműtétem lesz jövőhéten,...

Epeműtétem lesz jövőhéten, eléggé félek, aki átesett rajta tudna válaszolni pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Az orvosom nem mondta, hogy nyílt vagy laparoszkópos műtét lesz-e, félek hogy nyílt lesz mivel valahol azt olvastam hogy 2 cm-es kövek felett csak nyílt műtét lehet. Nekem egy 3 centis és két 1 centis kövem van.

Van rá esély, hogy meghalok a műtétben? 20 éves nő vagyok, az aneszteziológus szerint teljesen egészséges.

Mennyire lesznek fájdalmaim a műtét után?

Mivel még sosem voltam kórházban, ezért nem tudom hogy mennyire lehet ott megoldani a véccézést, fürdést stb.. Főleg miután megkaptam a hashajtót?


Hallottam, hogy menstruáló nőt nem műtenek, akkor ha ma reggel megjött és a műtétem kedden délelőtt van, akkor még megműtenek vagy készüljek fel rá hogy halasztani fogják?


Egyelőre ennyi kérdésre keresem még a választ, a többi kérdésemre már megtaláltam más fórumokon. Nagyon félek a műtéttől, hiába rutinműtét.

Ha valaki átesett ezen és most van egy kis ideje, az le tudná nekem részletesen írni az elejétől a végéig hogy mi vár rám?

Köszönöm



2016. dec. 10. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Teljesen fölösleges összevissza olvasgatni neten mindenfélét. Egyszerűbb lett volna megkérdezni az orvost, hogy laparoszkópos-e a műtét. Egyébként ezt még mindig megteheted.

2. Van rá esély. Egy műtét mindig kockázatos, bár nagyon ritka az, hogy egészséges ember belehaljon. Gerincérzéstelenítés esetén pedig inkább a lebénulás veszélye áll fent, nem a halálé.

3. Kapsz majd fájdalomcsillapítót és akkor nem lesznek fájdalmaid. Ez megint csak attól függ, hogy milyen műtéted lesz.

4. Szerencsére a kórházak kötelezően fel vannak szerelve zuhanyzóval és WC-vel. Hogy ezek milyen közel vannak a kórteremhez, hány db van belőlük és milyen az állapotuk, az kórházanként és osztályonként eltér.

5. Ha a menstruációd keddig nem múlik el, akkor halasztani fogják.

2016. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Írtam privátot!
2016. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a műtéted?
2017. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!