Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rossz gyógyszert írtak fel?

Rossz gyógyszert írtak fel?

Figyelt kérdés

Üdv, Budapesten lakom, először mentem ehhez a háziorvoshoz. Amint megtudta, hogy nincs munkám, egyből lenézett, nem foglalkozott velem, ráhagytam.

Elmondtam miért mentem el hozzá, hogy nagyon rosszul vagyok, napok óta 38 fokos lázam van, valószínűleg kötőhártya gyulladásom, és ez fáj, az fáj, stb.

Bólogatott, aházott, aztán mondta hogy nem tudja minek írjon fel nekem gyógyszert biztos nem tudom kiváltani. Szerinte vírus. Kértem, hogy írjon fel valami olcsóbb gyógyszert, szeretném kiváltani, mert a betegség miatt nem tudok elmenni állásinterjúra.

Azt mondta, legyen, kiválasztott egyet találomra, ez jó, antibiotikum is, olcsó is. Aztán mondta, hogy amúgy ne aggódjak meggyógyulok jövőhét hétfőre (csütörtökön voltam nála), mert fiatal vagyok és tök egészséges.

Hát, szociális fóbiám lévén próbáltam nyöszörögve mondani neki, hogy de nem vagyok egészséges. 43 kiló vagyok. Mire az orvos félbeszakított: "Nem baj nem baj, ezzel jöjjek vissza ha meggyógyultam".

Hát én meg itthon utána néztem a gyógyszernek, miután elolvastam a betegtájékoztatót. Semmi infó nem volt róla. Utána néztem a hatóanyagnak. Levofloxacin. Pestist, lépfenét, prosztatagyulladást, egyebeket kezelnek vele. Semmi olyat, ami nekem a bajom.

Hát jó, gondoltam ez még rendben van. Szigorúan 18 éven felülieknek való. Megnéztem, miért. "Adagolása: 50 kilónál 500 mg naponta. 50 kiló alatt 8mg/kg. Ez az adag pestis kezelésére.

43 kiló vagyok, talán így most betegen még ennyi sem, 170 centihez. Szerintem ez nekem kicsit erős egy "vírusra".

Egyébként emellett nem kérdezett semmit, a gyógyszerallergián kívül, ez a gyógyszer pedig nem ajánlott rengeteg féle betegség mellett (pl szívritmuszavar).

Kérdeztem, hogy jó-e a Floxal nevű szemcsepp a kötőhártya gyulladásomra. Rávágta hogy jó. Itthon megnéztem, ugyanúgy ofloxacin a hatóanyaga.

Gondoltam, még jó, hogy nem használtam együtt őket, mert már így is a nekem megfelelőnél 156 milligrammal többet vettem ma be belőle.


Jogosan aggódom? :) Mit csináljak? Csak úgy kidobni az antibiotikumot nem tudom, erre is kölcsön kellett kérnem. Eddig úgy tűnik semmi bajom a gyengeségen és szédülésen kívül.



2016. dec. 10. 22:37
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Rendben, ez tényleg nagy segítség, köszönöm :)
2016. dec. 12. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!