Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyum 70 múlt. Egészséges,...

Anyum 70 múlt. Egészséges, nem szed semmilyen gyógyszert, szellemileg friss. Otthonosan mozog a neten. Naximálisan tiszta, de most először éreztem egy "öregszagot", mikor itt volt. Ugye ez nem rossz előjel?

Figyelt kérdés
Nekem Mindent Ő jelent.
2016. febr. 4. 22:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ezt azt jelenti, hogy nem úgy tisztálkodik, mint azelőtt. Óvatosan kérdezz rá, talán csak a mosással akad nehézsége. Fehérnemű tisztán tartása vagy ilyesmi.
2016. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Nincs olyan hogy öregszag, csak ki nem mosott ruha, vagy régebbi fürdés.
2016. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy nem tisztálkodik, 1-2 havonta találkozunk, és tuti zuhanyozik. De majd finoman rákérdezek, hogy a ruhákat hogy mossa. Nem akarok kellemetlen szitut, mert nagyon szeretem, csak aggódom.
2016. febr. 4. 22:37
 4/21 A kérdező kommentje:
És nem szenilis, messze sem.
2016. febr. 4. 22:39
 5/21 anonim ***** válasza:
6%
Figyelj, 70 elmúlt, nehezen mozog, nehezen hajlik... gondolkdodtál már azon, hogy mondjuk hogyan vágja le a lábujjkörmét? Gondolhatod, rettentő nehezen. Na, minden ilyen nehézkes neki, ezért ezt-azt felületesebben végez el, ezért az "öregszag". Ne aggódj, az én anyám már 10 éve ilyen (hát mondjuk ki, büdi, pedig mindig nagyon igényes volt, de ami volt, elmúlt) tehát ez nem azt jelenti, hogy hamarosan elmegy.
2016. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
4%
Nem, csak elfelejtett parfümözni...
2016. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3%
Elfogyott a naftalin...
2016. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

Az öregeknek van egy tipikus illatuk/szaguk, kinek mi tetszik. 2 nagyszülőmmel élek együtt régóta, néha én is érzem és semmi köze a tisztálkodáshoz. Mint testünk több más kipárolgását, az öreg szagot is az okozza, hogy a bőr mirigyeiből aprócska molekulák szabadulnak fel és keverednek bele a körülöttünk lévő levegőbe. Az idős emberek sajátos szagát egy 2-nonenal nevezetű anyag szolgáltatja. Mindenkiben megvan ez az anyag, ám egy 2000-es japán kutatás kiderítette, hogy a 2-nonenal koncentrációja megnövekszik az idők során.


[link]

+

Még az iskolában is tanultam, általánosban biológia órán.

2016. febr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
X8 köszi, de anyum 71 nem 75-95. De mindegy is. Hogy te mit tanultál, én műszaki vagyok... tehát ebben nem otthon, nagyon köszi, átnézem...
2016. febr. 4. 23:14
 10/21 A kérdező kommentje:

"Elfogyott a naftalin..."


Köszi, de nem él vele. Ilyen gyenge a humorod?

2016. febr. 4. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!