Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Voltam vérvételen és minden...

Voltam vérvételen és minden tökéletes volt. TSH-t viszont nem néztek. Ha most újra elmegyek lehet, hogy rossz lesz a TSH-m? Másképp: Független a TSH a többi eredménytől, vagy ha minden jó akkor ez is biztos jó lesz?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam vérvételem és a doki szerint minden tök jó.

Most viszont a szüleim (rá kb. 2 hónapra) kitalálták, hogy biztos nem jó a pajzsmirigyem és TSH-t kellene nézetni.

Nekem meg tűiszonyom van.

Lehet, hogy minden jó volt 2 hónapja és annak ellenére nem jó a TSH értékem?

Van értelme egyáltalán újra vérvételre menni?


2016. dec. 12. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Van, a pajzsmirigynél a többi érték általában tökéletes (nálam is az, mégis alulműködik elég erősen) egyedül a koleszterin emelkedett meg az utóbbi időben, de csak mióta kezelnek és figyelnem kell a tojás és sertéshús fogyasztásomra, előtte ha nincs tsh észre se veszik mert a tüneteim nem is voltak egyértelműek. TB-re TSH-t néznek, ha az nem jó (lányoknál 3 fölött nem jó, hiába 4 a határ!) akkor néznek t4-et, viszont ha gyanú van, jobb endokrinológushoz vagy magánlaborhoz fordulni ugyanis így egyből kérhető az összes szükséges érték (TSH, T3, Anti TPO, D-vitamin) nem kell 3x vérvételre menni. Egyébként én is ájulósan kezdtem a betegségem, aztán 2havonta kellett mennem és mára már úgy megyek hogy vidd a vérem tessék! ;) :)
2016. dec. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de mi az, hogy a szüleid kitalálták, hogy pajzsmirigygondod van? Majd a háziorvosod eldönti, hogy lehet-e pajzsmirigygondod. Nehezen tűröd a meleget / hideget? Sokat eszel mégis fogysz / keveset eszel mégsem tudsz fogyni? Nehezen gyógyulnak a sebeid? Gyakran van hasmenésed / szorulásod? Depressziós lettél / túl élénk vagy? Az egyik a hypo-, a másik a hyperthyreosis tünete.
2016. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom mik a tünetei.

És nem kitalálták, csak gyanítják.

Ha kitalálták volna, akkor meg lennének győződve és nem kellene vérvétel.

2016. dec. 12. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!