Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Működik a gyakorlatban a...

Működik a gyakorlatban a szabad orvosválasztás?

Figyelt kérdés

A következő történt:

Pozitív terhességi tesztem látván el akartam menni a nőgyógyászhoz, amelyikhez a bejelentett lakcímem szerint tartozom, de rég jártam ott, történt egy két változás, az orvosom nyugdíjba ment, a maradék egy orvos pedig úgy be van táblázva, hogy csak 2 hónap múlvára kaptam volna időpontot. Ezért elmemtem abba a rendelőbe, ami a jelenlegi lakhelyemhez legközelebb van, ahol még aznap fogadtak, tehát nem kérdés, hogy az utóbbinál tervezem maradni. De az orvos legutóbb megjegyezte, hogy lakcím szerint nem ide tartozom, ezért iratkozzak át ide, hogy senki ne köthessen bele. (Hozzátette: kórház szempontjából rendben van, mert a bejelentett lakcímemmel is oda tartozom) Innen a kérdés. Valóban át kell jelentkeznem, hogy maradhassak itt, vagy a szabad orvosválasztás keretein belül enélkül is maradhatok?


2016. dec. 13. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A szabad orvosválasztás csak a háziorvosokra vonatkozik. Szakorvoshoz, kórházba csak oda mehetsz,ahova tartozol. Illetve akkor,ha a főigazgató külön engedélyezi az ellátást.
2016. dec. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jó hír :( Köszönöm a választ!
2016. dec. 14. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:
A teljes szabadság csak a háziorvosnál van, de ott is csak évente 1x és át kell kérni magát az embernek. Szakorvosnál oda kell menni ahová tartozik az ember, kivéve ha átkéri magát és az orvos tudja fogadni anélkül hogy az eredetileg körzetébe tartozók ellátásában ez nem okoz gondot. (ez fogorvosoknál gázos mert sok helyen már az oda tartózókat se tudják fogadni kb).
2016. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Na nekem meg pont ez a baj, hogy ahova tartozom, oda hónapokat kell várni, ide pedig bementem és már fogadtak is.
2016. dec. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!