Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet azt megoldani,...

Hogyan lehet azt megoldani, hogy a műtét ne kerüljön nekem pénzbe? E card van, TB nincs, itthon műtenek nemsokára.

Figyelt kérdés

Külföldről jöttem haza, nem tudom meddig leszek itthon. Műteni fognak. Van e card-om, de itthoni TB-m nincs.

Több százezret nem szeretnék fizetni, pedig a műtét jövőre lesz, hamarosan.


2016. dec. 18. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el és fizesd a TB-t havonta. Ha elmaradásosd van azt is ki kell fizetni,de lehet részletfizetést kérni rá. Még mindig jobb,mint a műtétet kifizetni.
2016. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké, de van az a törvény, hogy nem lehet 2 helyre fizetni egyszerre. tavaly januártól, idén októberig kint dolgoztam. Ilyenkor mi van?
2016. dec. 18. 18:24
 3/6 A kérdező kommentje:
ja és kijelentkeztem a tb-től, mikor kiutaztam.
2016. dec. 18. 18:24
 4/6 anonim válasza:
100%

Ha van kinti biztosításod, attó itt is műtenek, csak a kint biztosító fizet.

Vagy ha úgy is itthon vagy, akkor jelentkezz ki a kint biztosítótól, és jelentkezz be az itthoniban. E104-nyomtatványt kérd le kül-biztosítótól.

2016. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkor kijelentkeztel akkor most vissza kell jelentkezned es a kulfoldi tb megszunesetol szamitva fizetned kell, szerintem igazolni is kell a kinti tb-t, utana ok megallapitjak mennyi elmaradasod van es mennyit kell fizetni
2016. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem áll szándékomban kiutazni ( buszozni kellene vagy vonattal), akkor itthonról hogyan tudok ilyet elintézni?

E 104 nyomtatványt elkezdtem tölteni, de nem emlékszem, hogy mi lett belőle. Pedig nem vagyok memóriazavaros, de ez kiesik az emlékezetemből...

2016. dec. 18. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!