Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan látnak el ha részleges...

Hogyan látnak el ha részleges ínszalagszakadásom van?

Figyelt kérdés
Ez a baleset történt. De az orvosnál csak annyit mondtak (ügyelet), hogy fáslizzam, adtak egy vékony fáslit, meg kenegessem. De ez már 4napja történt, és alig apadt a dagadás, meg kék,zöld,lila a bokám. Nem kellet volna fekvőgipszet kapnom, vagy legalább rögzítőkötést, hogy szép lassan ráállhassak?
2010. máj. 4. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem normális,hogy 4 napja így vagy.én kaptam rögzitőt,bár igaz 2 éve történt azóta gyógytorna úgyahogy helyrehozta,de néha még mindig könnyen kimegy a bokám.keress fel egy ortopédorvost.
2010. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, velem két hete történt meg ugyanez a baleset egy szerencsétlen lépést követően. Az ügyeleten nekem annyit mondtak, hogy polcoljam fel és hűtsem a lábamat, valamint pihentessem. Semmilyen rögzítő eszközt nem kaptam. Természetesen előtt volt röntgen. Kb. 4-5 nap után ( miután nagyjából leapadt a daganat) begipszelték (4 hétig lesz rajta a gipsz).


Remélem tudtam segíteni.

2010. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted akkor ne hagyjam így ahogy van? Mert nehezen tudom mozgatni, és ha próbálom akkor is nagyon fáj. Azért vagyok enniyre tanácstalan, mert azt mondták, hogy hétvégén polcoljam, meg jegeljem. Aztán hétfőn már próbálhatok ráállni. De a helyzet rosszab sztem, mint ah ők gondolták, bár 6röntgen képet csináltak róla, de akkor is nem volt valami bíztató és most sem az.
2010. máj. 4. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én fekvő gipszet kaptam, pedig 2 kicsi gyerekem volt, de az orvos azt mondta muszáj.Emellett 2 hétig injekcióztam magam, nehogy trombozist kapjak!
2010. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem "csak" meg van nyúlva a bokámban az inszalag. Borzalmasan fájt az is, úgy bedagadt, hogy úgy éreztem a lábamat valaki kicserélte egy elefánt lábával. Én automatikusan bekötöttem fáslival és felpócoltam, hűtőborogatást tettem rá. A fásliért megdicsért a doki. Majd mivel még rá 1-1,5 évre is eléggé éreztem, így újból elmentem vele dokihoz (másikhoz) az összes leleteimmel. Ekkor elküldött gyógytornára, felírt egy gumizoknit. Tesi órán gumizokni nélkül pl. nem is vehettem részt, volt amit még így sem bítram megcsinálni.

Ja, ez már 8 éve volt októberben, de még néha most is érzem, hogy luktet, hasogat és olykor kicsit be is dagad. Ilyenkor felveszem a gumizoknit és amennyire tudom kimélem. Van, hogy egy rossz lépés/mozdulat -,de van, hogy front idézi ezt elő.

Te magad is tornáztathatod, de ha fáj hagyd abba, ha nem /nem vészes, akkor is csak óvatosan, fokozatosan...ne erőltesd meg!

Remélem azért tudtam valamennyit segíteni.

2010. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "csak" megrándult a bokám, sántikálva menni is tudtam, és csak másnap mentem a balesetire, mert azt hittem jobban leszek,de hatalmasra dagadt, csináltak röntgent, és egy hétig fekvőgipszem volt, utána pedig legalább egy hónapig hordanom kellett műanyag bokarögzítő eszközt, úgyhogy szerintem semmi esetre se hagyd a dolgot ennyiben!
2010. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, tényleg. Csak ebben az egészben azt nem értem, hogy ha mindenki kap gipszet meg rögzítőkötést vajon én miért nem kaptam. Remélem nem hanyagságból, hanem mert annyira nem komoly. Bár nem ismerem a Merényi kórházat de remélem, indokoltan nem kaptam a fentieket.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

2010. máj. 4. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!