Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházak ennyire spórolnak...

A kórházak ennyire spórolnak a betegeken a gyógyszerekkel, vagy ezt csak én tapasztalom?

Figyelt kérdés
Most 20 évesen kaptam el a bárányhimlőt, és nagyon brutálisan kijött, mert le volt gyengülve az immunrendszerem. Minden bajom volt előtte, torokgyulladásos vírus, foggyulladás. Kezdjük ott, hogy 3 hete jelentek meg az első pöttyök, miután az első megjelent, három nappal kerültem kórházba nagyon rossz közérzet és hányás miatt. Benn tartottak öt napig. Amikor bekerültem, csak rá két napra jöttek rá, hogy bárányhimlőm van. Addig nem is gyógyszereztek. Telvirant kaptam, 800mg-osat, napi 2 darabot. Amikor hazaengedtek, ugyanezt a gyógyszert írták fel, de már csak két napig szedtem, de már úgy írták fel, hogy napi 5 db-t szedjek és már csak két napig. Hogy van ez? Amíg bent vagyok a kórházba, csak napi két tablettád adnak, amint kikerültem, utolsó két napra a saját pénzemen megvett gyógyszert már szedhetem rendes adagban. Megnéztem a gyógyszerre az volt írva, hogy napi 5db-ot kell beszedni. A bátyám most kapta el, neki a háziorvos ugyan ezt írta fel neki rögtön 5 db-ot naponta. Szépen vissza is fejlődött neki. Tehát az hogy megy, hogy egy olyan gyógyszerre, amire az van ráírva, hogy 5db-ot kell bevenni naponta csak 2-t adnak? Inkább mondák volna, hogy vegyem meg magamnak a gyógyszert az elején és akkor hamarabb meggyógyultam volna. Most az ők hibájuk, hogy heges marad a testem, gondoltam a nagyobb mennyiségű gyógyszer jobban lehúzta volna. Hogy lehet, hogy a bátyám rögtön szedhette a nagy adagot?

2017. jan. 10. 16:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és mikor bekerültem kaptam infúziót, mert kiszáradtam, nem tudom ennek lehet e köze hozzá.
2017. jan. 10. 17:09
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze hogy spórolnak a gyógyszerekkel a kórházakban. Egy idős ismerősöm fekszik hónapok óta bent egyik jó nevű kórházban. Nincs elég személyzet, ráadásul bunkók a nővérek a betegekkel. Kimentek dolgozni a szakképzettek. Ha nem adnak borravalót, akkor megnézhetik magukat a betegek. Súlyos influenzás lázas lett, és csak 5 hét elteltével adtak neki antibiotikumot. Ez az illető már 80 éves.
2017. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben miért nem mondják azt, hogy váltsd ki magadnak, vagy vedd meg magadnak és majd adagoljuk neked? Mindennek a teteje! Tuti nem jött volna ki ennyire. Én tudatlan sosem hallottam erről a gyógyszerről és nyilván nem tudtam mennyit kell bevenni belőle.
2017. jan. 20. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!