Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha megcsípett egy kullancs,...

Ha megcsípett egy kullancs, de nem volt még a bőrbe fúródva és nem szívott vért, van rá esély hogy megferőzzön ha esetleg fertőzött?

Figyelt kérdés

Úgy egy hete kirándulás után "megtámadtak" a kullancsok, átnéztem a ruhám, de akkor nem találtam többet!

Másnap reggel a karomba csípve volt egy kb fél centis barna mintás kullancs, sima csipesszel minden gond nélkül leszedtem és eltettem(ma néztem, még él...)!

Nem viszket, nincs piros folt, csak egy pici pötty, ahol belémcsimpaszkodott! Közérzetem nem túl jó, de az másnak is betudható!

Az ilyen nagyobb kullancsok is mennek emberre is, nem csak a kis feketék?

Van okom aggodalomra?


2010. máj. 5. 03:04
 1/2 anonim ***** válasza:
A kullancs attól lesz nagy, hogy "eszik". Én elmennék orvoshoz a helyedben, bár nem tudom, milyen tüneteid vannak.
2010. máj. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A többi lesöpört kullancs is pont ekkora volt, azért mondom hogy nagy, mert régen az ilyen pici,1-2 milis fekete kullancs volt a sláger!

De igazad van, azért elnézek orvoshoz!

2010. máj. 5. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!