Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt egy kullancs a kutyámban,...

Volt egy kullancs a kutyámban, mennyi esély van rá h valami betegsége lett?

Figyelt kérdés
rendesen kiszedtük belöle...és nagyon félek =::.(
2009. nov. 8. 23:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
7%

Szia!

Ha te szedted ki belőle akkor meg kellett volna nézned hogy a feje ki e jött!!(fontos) De ha nem akkor mindenképp vidd orvoshoz és kap egy inekciót fájni fog neki de megéri én már jártam így! de ha kijött a feje akkor is vidd el szerintem! bár akkor kicsi az esélye hogy valami baja lehet meg ha rendesen megkapta az oltásait!!

2009. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beteg lesz, vagy nem, attól függ fertőzött volt-e a kullancs. Ennek semmi köze ahhoz megkapta-e az oltásait és hogy benne maradt-e a feje. Figyeld és ha valami van vele, akkor irány az orvoshoz. Az én kutyám is volt beteg a kullancstól
2009. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"a feje ki e jött" Ez már fáj...

Na mindegy, szóval semmi baja nem lesz attól, ha beleszakad a feje. Ha a kullancs fertőzött volt, akkor lehet baja a kutyának, de ez ellen nem tudsz mit tenni. Figyeld a vislkedését, és ha hirtelen változást tapasztalsz (nem eszik, kedevetlen, levert, lázas, izületi fájdalmai vannak) akkor irány az orvoshoz! A két leggyakoribb "kullancsbetegség" a babesia és a Lyme-kór. Mindkető gyógyítható, ha időben kezelik, persze nem túl pénztárca-barát...

A mienk nemrég volt babesiás, tegnap is szedtem ki belőle egy kullancsot, pedig rendszeresen csepegtetem spot-onnal. Sajnos ez van. Ezek a kis dögök mindent túlélnek. Ne parázz, ha odafigyelsz a kutyádra, akkor nem lehet semmi baja!

2009. nov. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is volt Babesia-s és nagyon féltettem :( Kedvetlen volt, csak feküdt szinte.. nem evett és véres volt a vizelete.. Felfog tűnni ha fertőzött volt a kullancs de akkor irány az orvos egyből, mert ha nem kezelteted bele is halhat! Az fix h nem pénztárcabarát de egy kutya a gazdájának mindent megér szerintem! :)
2009. nov. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az erdobe járunk sétáltatni a kutyát, és minden kullancs meg bolhairto ellenére is bele megy a kullancs, néha tobb is mint egy. Kivesszuk és fertotlenítjuk a helyét. Nem szaladunk minden kullancs után az állatorvoshoz, de idáig még nem volt semmi baja.
2009. nov. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Néhány napig figyelni a kutyust. Enyém is volt babéziás, majdnem el is vitte szegényt.:(

Levert, megváltozik a viselkedése, nem akar sétálgatni, rozsdaszínű a vizelete, stb. akkor azonnal orvos. Imizolt fog adni neki, ami elég megterhelő a szervezetének, de ha nem kapja meg elpusztul.:(

Vagy beszélj az állatorvosoddal, ő majd megmondja mi legyen!

2009. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Megszívta magát a kullancs?
2009. nov. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

semmi baja nem lesz .

használj pl : prac-tic nevezetű szert . ( vagy van még vagy 100 féle )

nem kell annyira félteni.

2009. nov. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
eléggé megszívta....nem vettem észre korán....legalább volt 1 cm kb.
2009. nov. 9. 20:20
 10/11 A kérdező kommentje:

de nincsenek tünetek ugyhogy rem nincs semmi.


Köszi!! Még írhattok ha van vmi uj.

2009. nov. 9. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!