Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem kellett volna valamilyen...

Nem kellett volna valamilyen vizsgálat altatás előtt?

Figyelt kérdés
Laparoszkópos műtétem lesz és konzultálnom kellett az altatóorvossal. Kitöltöttem egy papírt, amin sok kérdés volt. Fiatal vagyok, egészséges, de vérnyomásmérésen kívül nem kellett volna egy vérvétel vagy egy EKG vagy bármi? Máshol hogy működnek ezek a dolgok?
2010. máj. 6. 08:59
 1/5 anonim válasza:
A vérvétel kell hozzá, vércsoport azonosítás, és vérkép. Legalábbis úgy tudom.
2010. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát nem küldek el vérvételre....

fél éve már volt műtétem, lehet ezért nem kellett megint vérvétel?

2010. máj. 6. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már laparoszkópos műtétem. Előtte kellett mennem vérvételre. Vércsoportot meg véralvadási időt néztek, meg mást is. De pl. kérdezték hogy van e vércsoportos papírom. Ha lett volna akkor gondolom nem csinálják meg még egyszer mert az úgy sem változik. EKG-t nekem sem csináltak.
2010. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt laporoszkópos műtétem (epehólyag eltávolítás). Akkor vért vettek, és előtte volt ultrahang, bár én ügyeletre mentem már.

Más műtétnél több kell, legalábbis eddig 3x műtötték a gerincemet, és akkor kellett nagy labor, EKG, hasultrahang, tüdőröntgen, és MRSA (orrváladék tenyésztés). Na és persze vércsoport meghatározás, bár azt nem értem minek, egy év alatt nem változik meg! :-)

2010. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mondom nekem semmit nem csináltak, kiállítottak egy papírt, hogy altatható vagyok, mindössze egy vérnyomásméréssel. remélem emiatt nem halasztják el a műtétet és minden rendben lesz....
2010. máj. 7. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!