Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés lidocain...

Gyomortükrözés lidocain nélkül? Átéltem, iszonyú volt!

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Meg tudom érteni az érzést! Én is átestem gyomortükrözésen, csak nekem fújtak a nyelvemre lidocaint! Úgy is életem egyik legszörnyűbb eseménye volt, 2009 augusztusában, 19-majdnem-20 évesen!! :S :(

20/L

2010. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én azt hittem ott halok meg ! Miért spórolnak a lidocainnal ?
2010. máj. 6. 20:53
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is fűjtek a torkomba' biztos kicsit neked is fújtak, különben egyáltalán nem tudták volna levezetni az eszközt.

Ezzel együtt is szörnyű volt,végig rugdaltam a lábammal, pedig magam is szakmabeli lennék..

2010. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most fakírnak fogtok tartani. Ajánlottak érzéstelenítőt (lidocaint), de nem kértem (mert nem vagyok hányós típus és mert nagyon zavar a zsibbadás utána). Enélkül se volt semmi gond. Próbáltam valami teljesen másra gondolni közben és ez bejött. Mondjuk nem az első ilyen vizsgálatom volt..
2010. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem fújtak lidocaint ! Akinek ez csak egy rutin vizsgálat ,az valami tuti helyre mehetett !
2010. máj. 7. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem meg hideg a lábam.
2010. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értelmes vagy !
2010. máj. 13. 10:56
 8/10 anonim válasza:
91%
Hát én ma voltam speciel, és lidocain allergiám van, ráadásul meg is voltam fázva. Eléggé be voltam tojva, így utólag teljesen feleslegesen, egyáltalán nem olyan borzalmas, bár kaptam bódítóinjekciót is, és szerintem ennek köszönhető, hogy sokkal elviselhetőbbnek tartottam, mint amiket olvastam róla. Aki teheti, kérje ezt, ezzel és lidocainnal együtt még elviselhetőbb szerintem. A legkellemetlenebb a nyelési inger, ugye elég nehéz, ráadásul kellemetlen szorító érzés ha nyelni próbálsz, és az öklendezés büfögéssel vegyítve ami nem kellemes még, de abszolút kibírható, túlélhető. Én utána egy apró kis hülyeségen fél órát tudtam röhögni az injekció utóhatása miatt :D Fáj egy kicsit a torkom még, de szerintem lidocainnal még ez sem lenne. Ami engem marhára zavart még a cső íze ... vagy mi :D Órákkal utána is éreztem a számban. Persze egyénenként változhat ki hogyan bírja, de én amennyire meg voltam tőle ijedve, most kb ugyanannyira nyugodt is vagyok (és nem, nem az injekciótól :D) Kitartás mindenkinek, aki mostanában fog átesni rajta!
2010. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát...Én ma voltam ilyen vizsgálaton először, és iszonyat rossz volt...

Először is: nem adtak semmiféle érzéstelenítőt (se lidokain, se bódítás)...Képzelhetitek !!!

Egyfolytában öklendeztem, patakokban folyt a könnyem, disznó-röfögő hangot adtam ki (elég ciki volt).

A csövet még mindig a garatomban, és a nyelőcsövemben érzem...A vizsgálat maga 2-3 perc volt ! Ki lehet bírni, csak az volt a rossz mondták, hogy ne nyeljek, de valahogy nyeltem közbe, nehéz ilyenkor orron át lélegezni!

De szerencsére nem találtak semmi rosszat...

Írtak fel erős gyógyszert, és ha az se segít, irány a béltükrözés :S

Csak gyógyuljak meg !

2010. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Korábban (10 éve) lidokainnal csinálták és vékonyabb eszközzel. Egyet, talán kettőt öklendeztem és abszolult nem éreztem semmi rosszat.

A napokban voltam ismét, háát borzalmas volt, se lidocain se semmi. A folyamatos öklendezéstől és böfögéstől kétszer nyomták le a nyavalyás csövet újjal rásegítve ráadásul még biopsiát sem tudtak venni az állandó öklendezéstől. Majdnem megfulladtam a nyálamtól, utólag pedig megjegyezte az asszisztens hogy legközelebb azért csak szóljak hogy fújjanak lidocaint...Nem írom a dokinő nevét, mert azért tényleg nagyon jó és függetlenül ettől jól megtükrözött.

Soha többet lidocain nélkül!!!

2013. okt. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!