Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Az normális, hogy 4 hét utánra kaptam időpontot a kardiológiára?

Szívtájéki fájdalmaim vannak nehéz légzéssel és a végtagjaim egyfolytában zsibbadnak. Erős nyomást is érzek a mellkasomban. Ez már kb. 2 hete tart. A háziorvosom látott, de szerinte nem szíveredetű a baj. Hová fordulhatnék még addig, mert a 4 hét még nagyon hosszú időnek tűnik. Köszönöm a választ előre is.

02-16 00:17  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
A háziorvos tudná elintézni,hogy ne kelljen ennyit várni ha a megítélése szerint nagy a baj. Másik lehetőség magánúton kardiologus. Ha biztosat,alaposat és gyorsaságot szeretnél akkor fizetni kell mindenért.

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont 02-16 00:30 Privát üzenet
Ezért járok magánrendelésre 😔

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont 02-16 00:33 Privát üzenet
Carragher_x nevű felhasználó válasza:

Teljesen normális, mivel "A háziorvosom látott, de szerinte nem szíveredetű a baj." Ergo tipikusan az az eset, amikor a beteg orvost akar játszani.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/15Időpont 02-16 01:03 Privát üzenet
A vérnyomásod mennyi?

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont 02-16 01:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem szokásom orvost játszani, de két hete stabilan fennálló ilyen tüneteket azért nem árt komolyan venni szerintem. Minden tiszteletem a háziorvosé, de mivel Ő nem szakorvos, ezért szerintem nem túlzás a részemről, ha nem tekintem szentírásnak a véleményét.

A vérnyomásom teljesen normális. 120-130 körüli.

# 5/15Időpont 02-16 01:41 Privát üzenet

Pardon, te esetleg szakorvos vagy? Ha nem tekinted megbízhatónak az ORVOSI véleményét, akkor egyáltalán miért ő a háziorvosod, miért nem olyanhoz jársz, akit szakmailag kompetensnek tartasz? Ja, mert nem erről van szó, hanem arról, hogy azt hiszed okosabb vagy, mint a egy végzett orvos, aki úgy ítélte meg, hogy a tüneteid alapján nem vagy olyan állapotban, hogy sürgősségi ellátásban részesülj. Amúgy, ha szted olyan állapotban vagy, akkor miért nem hívsz mentőt magadhoz?

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont 02-16 01:55 Privát üzenet
Nem azert mondom de a 3 as es 6 os hozzászólónak csak úgy halkan megjegyzem hogy biztos hallott már olyan esetekről nem is egyről hogy az orvosok képesek még a sürgősségiről is hazaküldeni szerencsétlen beteget és rá pár órára meg meghal.És mennyi ilyet hallani sajnos! Az az igazság hogy a magyar egézségügy sz*r*k az emberekre hiába fizeted tb-t.én nem csodálkozom hogy a kérdező bevan parázva hiszen ő érzi a fájdalmat.Az lenne a legjobb megoldás kérdező hogy elmész egy magánrendelésre! Kölcséges de inkább így minthogy valami bajod legyen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/15Időpont 02-16 07:36 Privát üzenet
Nem normális, de szokásos. Ez van.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont 02-16 09:57 Privát üzenet

"csak úgy halkan megjegyzem hogy biztos hallott már olyan esetekről nem is egyről hogy az orvosok képesek még a sürgősségiről is hazaküldeni szerencsétlen beteget és rá pár órára meg meghal"
Olyanról meg ugye még sosem hallottunk, hogy a beteg a google segítségével már el is temette magát és azt hitte okosabb, mint az orvos?:)
A háziorvos annak ellenére elküldte terheléses ekgra, hogy szte nem szíveredetű a baj, ezzel teljesen körültekintően jár el. Ugyanakkor mivel a háziorvos vizsgálta, sőt ő ismeri a kórelőzményeit is és neki van végzettsége/tapasztalata is a szakmával kapcsolatban, nem pedig a betegnek, így nevetséges, amikor a beteg felháborodik azon, hogy az orvosa más véleményre jut, mint ő meg a google. Mint írtam, ha nem bízik a háziorvosa szakértelmében, akkor érthetetlen, hogy egyáltalán miért ő a háziorvosa.
Egyébként ugye jól tippelem, hogy a háziorvosod elsősorban pszichés eredetűnek véli a problémát?:)

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont 02-16 10:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most már egyre valószínűbb nekem, hogy Carragher x egy egészségügyis lehet, mert az a hierarchikus összetartás ami a magyar egészségügyön belül van az példanélküli.. Az a baj, hogy engem ezzel a szöveggel már nem tudsz elaltatgatni. Sajnos vannak rossz tapasztalataim, egy rokonomat pár éve félrediagnosztizálták és amiatt krónikus betegség alakult ki nála, amit élete végéig kénytelen viselni. Az a baj, hogy a hazai egészségügyben minden a "kéz kezet mos" elvén működik. Mindig csakis a beteg a hibás, ha próbálja megelőzni a bajt, akkor az van, hogy túllihegi és feleslegesen költik rá az állam pénzét a vizsgálatokra, ha meg túl későn intézkedik, akkor meg egy idióta, mert nem szólt időben, így hogyan tudta volna az orvos, hogy baja van, ha nem is jelezte azt, stb. A lényeg, hogy mindig a beteg a hibás és ha mégsem, akkor egy pillanat alatt tudnak olyan helyzetet teremteni, hogy úgyis nekik legyen igazuk.

Arra a kérdésre is válaszolva, hogy szakorvos vagyok-e, a válaszom egyérteműen nem, mert ha az lennék, akkor még ebben az elcseszett országban is megkapnám a szükséges ellátásokat soronkívül, mindenféle sorbanállás és várakozás nélkül és nem ide írogatnék ki kérdést.:)

# 10/15Időpont 02-16 15:05 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az normális hogy vérvétel után 5 nappal fáj a vénám?
Nektek mekkora lankadtan? És felállva? Mekkora a normális?
16 éves vagyok. Szerintetek normális hogy mostanában ilyen ideges es feldúlt vagyok egyfojtaba meg ha nincs is rá ok?
Ez normális? Csinálhat ilyet egy orvos?
Vény nélkül lehet kapni normális altatót?
Túl szapora a szívverésem, a munkahelyemen rengeteget stresszeltem most ott hagytam 1 év után és 132 a pulzusom de a vérnyomásom normális. Voltam ekg és teljes vérkép is minden..

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu