Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az normális, hogy 4 hét...

Az normális, hogy 4 hét utánra kaptam időpontot a kardiológiára?

Figyelt kérdés
Szívtájéki fájdalmaim vannak nehéz légzéssel és a végtagjaim egyfolytában zsibbadnak. Erős nyomást is érzek a mellkasomban. Ez már kb. 2 hete tart. A háziorvosom látott, de szerinte nem szíveredetű a baj. Hová fordulhatnék még addig, mert a 4 hét még nagyon hosszú időnek tűnik. Köszönöm a választ előre is.

2017. febr. 16. 00:17
1 2
 11/15 Carragher_x ***** válasza:

De itt senki sem mondja, hogy az a baj, hogy a panaszaiddal orvoshoz fordultál. Az nagyon helyes, felelős döntés. Sokkal inkább az a baj, hogy okosabb akarsz lenni az orvosodnál. S még mindig nem válaszoltál arra a triviális kérdésre, hogyha nem bízol az orvosod szakértelmében, akkor miért ő a háziorvosod, miért nem mész át egy olyanhoz, akiben megbízol?

Meggyőződésem, hogy neked nem az orvosod szakértelmével van bajod, hanem azzal, hogy más a szakvéleménye, mint a te internetes kereséseid eredménye. Ezzel sincs egyébként semmi baj, csak nem kell felháborodni azon, hogy nem sürgősségi esetként, e ként kapsz időpontot egy biztonsági vizsgálatra. S nem, ez nem azért van, mert a csúnya doktorbácsi nem törődik veled, hanem azért, mert a csúnya doktorbácsi igyekszik azoknak elsőbbséget biztosítani, akiknek tényleg sürgős a vizsgálat. A te esetedben pedig úgy ítélte meg, hogy nem sürgős. Ha ezzel nem értesz egyet, még mindig kereshetsz másik orvost, megpróbálkozhatsz a már többször leírt mentős dologgal is (bár nem tartom valószínűnek, hogy egyáltalán bevinnének, de gondolom ezt te is így gondolod, azért nem is reagáltál rá), illetve ha téged egyáltalán nem érdekelnek az orvosi vélemények, akkor szépen elballaghatsz privát ekgra és kb 20ezer Ft kifizetése után megkapod a hőn áhított vizsgálatodat jelentős várakozási idő nélkül.

2017. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Carragher_x ***** válasza:
Illetve arra sem reagáltál, hogy a háziorvosod szerint milyen irányban keresendő a tüneteid oka.
2017. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A 4 hét a tb-re történő ellátásban gyorsnak számít. Endokrinológia (pajzsmirigy miatt elkezdtem iszonyatosan hízni, csomókban hullott a hajam, alig bírtam ébren lenne, a laborom is kiugró volt) 9 hónapot mondtak várólistát... Így magánorvoshoz fordultam, aki 2 héten belül fogadott és 4 hónap múlva teljesen rendben voltam már! Megérte azt az összesen 15ezeret nekem.

Ha nem nyugtat meg mindez én felkeresnék egy magánorvost aki másodvéleményt ad vagy kezel.

2017. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sima reflux. A megtévesztésig hasonló tüneteket produkál, mintha a szíveddel lenne probléma. Szóval, nyugi, megvár az a vizsgálat.

Amúgy a kérdésre: a magyar egészségügyben semmin sem szabad meglepődni.

2017. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, az okát is meg tudom mondani.
2017. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!