Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha én elájultam és miközben...

Ha én elájultam és miközben eszméletlen voltam lélegeztettek amíg magamhoz tértem helyesen tették? Okozhattak volna bajt vele? Mert volt pulzusom és légzésem is valószínűleg! Mikor magamhoz tértem kicsit kellemetlen volt a szituáció!

Figyelt kérdés

Elsősorban szakmabeliek válaszára lennél kíváncsi

(Lehet hülye kérdés,de kíváncsi vagyok)



2017. febr. 19. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Én a helyükbe ott hagytalak volna a pi*csába😅😅 komolyan azok után hogy halálra rémültek és volt annyi lélek jelenlétük hogy elkezdjenek ujra éleszteni te ezen akadsz fent hogy lehetett volna attól bajod hogy nyomkodják a mellkasod s fujnak egy kis levegőt a szádba? Nem tudom eldönteni hogy ennyire buta vagy ennyire rosszindulatú vagy vagy szimplán csak egy troll vagy. Remélem az utolsó.
2017. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem értetted jól a kérdést vagy nem olvastad el normálisan!
2017. febr. 19. 10:54
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Pedig adom az első válaszát. :D
2017. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én nem az okoskodásra vagyok kíváncsi!!!
2017. febr. 19. 11:08
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha valaki csak elájul az pár pillanatig tart. Nincs szükség semmi extra beavatkozásra, újraélesztésre meg Pláne nem. Az, hogy szarul érzed magad természetes hisz felborult a keringésed/vércukrod/vér oxigén szinted stb, de azok rendeződnek maguktól.


Élő ember újraélesztésével meg meg is lehet ölni az illetőt. A lélegeztetés még nem baj, de a mellkas kompresszió már veszélyes.


Sima ájultat stabil oldalfekvő helyzetbe kell fektetni aztán figyelni a vitális paramétereket hogy történik-e változás.


Ha valaki épp meghalni készül azt lehet látni és érzékelni is(2 embert láttam eddig meghalni).

2017. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi!Köszönöm az értelmes választ!
2017. febr. 19. 11:16
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, lehet vele komoly bajt okozni. Az összes elsősegély tanfolyam úgy kezdődik, hogy az eszméletlen betegnek ellenőrzöd a légzését és keringését, segítséget hívsz és csak ezek után kezded meg az újraélesztést ha szükséges.

Rosszul elvégzett mellkaskompresszióval simán meg lehet ölni egy eszméletlen, de egyébként stabil beteget...


(Keringés összeomlás esetén viszont más a helyzet. Általában azt mondják a mentősök, hogy ha szükséges az újraélesztés, akkor még a rosszul végzett gyakorlatok is sokat érnek ahhoz képest, ha nem csinálnál semmit!)

2017. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És lélegeztetéssel okozhatnak bajt?Nem sok idő volt kb 5 perc vagy még annyi sem!
2017. febr. 19. 13:09
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
És elárulná valaki hogy mibaja lessz az illetönek attol hogy nyomkodják a mellkasát? Nyilván nem arra gondolok hogy ha tul erösen csinaljak eltörhetik a bordáját de ez is egy másik véglet.😒
2017. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerinted ha más frekvencián nyomogatják a szívedet, mint ahogy az magától verne mi bajod lehet tőle? Nem a bordatörés vagy a lyukas tüdő a legnagyobb kockázat.
2017. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!