Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Le tudnátok írni milyen volt...

Le tudnátok írni milyen volt a legrosszabb fájdalom amit valaha éreztetek? (a szituációt is esetleg, meg magát az érzést részletesen. )

Figyelt kérdés
A fájdalom persze szubjektív mindenkinek más a fájdalomküszöbe és másként írja le a fájdalmat, itt most persze fizikai fájdalomról van szó, amit az agy szül..

2016. jún. 18. 00:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fogfájás.
2016. jún. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Fülfájás, mandulagyulladással. Csak nagyon erős fájdalomcsillapítóval tudtam meglenni.
2016. jún. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Szivmutet utani het.Egy hetig konkretan azt ereztem hogy szet szakad a mellkasom.

15/f

2016. jún. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer begyulladt a bal alsó ötös fogam, de elég durván, egy nap alatt szép nagyra duzzadt az arcom, fájt is rendesen. A fogorvosom másnap érzéstelenítés mellett felvágta az ínyem szikével és kinyomkodta a gennyes váladékot. Ez eddig semmi nem volt, még jól is esett a nyomás érzés megszűnése. Beletett egy kis gumicsíkot félbehajtva a sebbe, hogy ne záródjon be, tudjon tovább ürülni. Másnap, szombaton visszamentem hozzá kontrollra a felnőtt szájsebészet ügyeletre, mert ott ügyelt. Megnézte, rendben volt, de a gumicsíkot ki akarta cserélni, ez annyi, hogy egy csipesszel kirántja a régit és szintén csipesszel megfog egy másikat és beletolja a sebbe, mittudomén, gondolom egy fél centi mélyen.


Most jön a jó rész :)


Azt mondta, hogy ez egy pillanat csak, most ezért nem adna érzéstelenítőt, mert akkor ugye várni is kell és elég sokan vannak kinn, nem fog az annyira fájni. Amúgy nagyon kedves és figyelmes a doktornő, de ebben tévedett :) Tényleg pár másodperc volt az egész, de valami egészen elképesztően hihetetlen módon fájdalmas volt. Majdnem elájultam (korábban még soha), alig kaptam levegőt, szédültem, káprázott a szemem, elsötétült a kép és kiszállt belőlem minden erő, vagy egy perc volt, mire egyáltalán meg bírtam szólalni, annyit mondtam, hogy akkor én még ülnék itt kicsit :)

2016. jún. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt még egy másik durva: övsömöröm volt, a herpes zoster ophthalmicus verzió, ez az, amikor azon a dermatómán jön ki, amihez az adott oldali szemhéj és homlok és fejbőr tartozik. Szépen meggyógyult elég hamar az időben megkezdett antivirális kezelésnek hála, ezzel nem is volt gond, csak a zoster után szokott maradni egy ilyen neuralgia, egyénenként változó jellegű és mértékű és megjósolhatatlan ideig tart, mindenesetre akár sokkal rosszabb is lehet az övsömörnél. Nekem ez viszketésként jött elő és egy olyan három hónap múlva múlt el többé-kevésbé. Na most ez a viszketés túlélhető volt, csak volt egy érdekes jelenség: ha megvakartam, akkor az valami eszméletlenül jóleső, már-már orgazmikus élmény volt, ezért kicsit nehéz volt abbahagyni, viszont vagy kétszer sikerült elérni azt, hogy addig dörzsölgettem, amígy egy-két perc után egyszer csak mintha valami gát szakadt volna át, egy villanás alatt átment egészen durva fájdalomérzésbe, de ilyen robbanászerűen. Elég sokkoló volt, fel is üvöltöttem és csak szorítottam a fejbőrömet, ha jól rémlik :) Ilyen öt másodperc alatt csengett le kábé. A második ilyen után eldöntöttem, hogy max párszor megdörzsölöm, de ennyi, még egy ilyen nem lesz :)
2016. jún. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mutet utáni drain csövek helyen keresztül belsomintavetelezesre került sor mivel az első (perforált vakbel) műtét után be gyulladt valami es ujra felnyitottak. Eddigre mar elkezdett osszenőni az összezárt lyuk es megkérdeztek hogy kerek e fájdalom csillapitot, en hulye fejjel csak annyit kérdeztem injekciós e, es mivel az volt nem kertem. Abba nem gondoltam bele, hogy akkor anélkül fognak kilyukasztani...
2016. jún. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Eltört az alkarom úgy, hogy felfele görbült az egész karom. A balesetin kiegyenesítették ambulánsan normális fájdalomcsillapítás/érzéstelenítés nélkül.

Férfi létemre zokogtam és elhánytam magam, annyira fájt. :S

2016. jún. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vesekő okozta görcsölés.

A szülés jobb volt.

2016. jún. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzés okozta bélgyulladás,mely 3 napig olyan görcsöket és fájdalmakat okozott,hogy gilisztaként közlekettem az ágyam és a mosdó mögött.
2016. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
*között
2016. jún. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!