Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hülyeséget csináltam ha egy...

Hülyeséget csináltam ha egy ájult betegnél mesterséges lélegeztetést alkalmaztam amíg magához nem tért? Utána kellemetlen érzés volt hogy a szájával érintkeztem bár azt mondta az illető hogy nem probléma de engem zavar!

Figyelt kérdés

2017. febr. 20. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ájulásnál nem kell mesterséges lélegeztetés. Ájulásnál ha van spontán légzés és keringés, akkor stabil oldalfekvő helyzetbe kell hozni a beteget: [link]

Mesterséges lélegeztetés akkor kell, ha a betegnek nincs spontán légzése. Ha keringés sincs, akkor szívmasszázs is kell. [link]

2017. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Banális ájulás leggyakrabban akkor következik be, ha az agyad 8 másodpercen keresztül nincs rendesen ellátva oxigénnel (pl sokáig egyhelyben állás zárt térben). Ez egy védekező mechanizmus, mert ahogy a földre kerülsz, máris rendeződik a vérkeringés az agyadban.


A 3 alapvető életfunkciónk amit az elsősegélynyújtást illeti a: eszmélet, légzés, vérkeringés. Amikor elsősegélyt nyújtasz valakinek, mindig ezeknek a vizsgálatával kezded. Tehát abban az esetben, ha nem vagy biztos benne, hogy banális ájulásról van szó (mert mondjuk nem láttad), akkor odalépsz a földön fekvő emberhez, a vállánál fogva megrázod, hangosan megszólítod. Ha erre nem reagál, akkor innentől kezdve eszméletlennek tekintjük. Jöhet a légzés vizsgálat. Először hátrahajtod a sérült fejét, hogy szabaddá tedd a légutakat, majd az arcához hajolva 10 másodpercen keresztül figyeled a légzést. Ha nem lélegzik, vagy nem kielégítő a légzése, akkor először mentőt hívsz, majd elkezded az újraélesztést. 30 mellkaskompresszió + 2 lélegeztetés váltakozva, amíg a mentők meg nem érkeznek, vagy vissza nem tér a sérült légzése. Ha a sérült lélegzik, de eszméletlen,és nincs kizáró tényező akkor stabil oldalfekvő helyzetbe helyezzük, mentőt hívunk és a sérült mellett maradunk. (ezek felnőtt sérült esetében igazak, és ha egyedül van a segélynyújtó)


Ha biztosak vagyunk benne, hogy egyszerű ájulás történt (mert láttuk, észleljük a többi vele járó tünetet stb...) akkor az elsődleges kivizsgálás után sokkfektetésbe helyezzük a beteget, tehát legalább 30 fokkal megemeljük a lábait. Ha valóban egyszerü ájulásról van szó, akkor a sérült néhány másodpercen belül el is kezd magához térni.


Tehát a kérdésedre válaszolva: Igen, egy picit hülyeséget csináltál, de gondolom nem vagy képzett elsősegélynyújtó, ezért senki sem fog megkövezni. Ha bármi kérdésed van elsősegéllyel kapcsolatban, írj bátran :)

2017. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ !Írtam privátba is!
2017. febr. 21. 18:58
 4/4 anonim válasza:
Fordítva történet velem ilyen eset azonban engem valóban újra kellett éleszteni ugyanis egy fesztiválé összeestem,és elsősegélynyújtó helyen és három fiatal lány végezte az újraélesztésemet szerencsére 10 perc után elkezdtem lélegeztetni és magamhoz tértem :) De gondolom hogy kocsit kellemetlen ha száddal érintkezik valaki
2017. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!