Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mai napon voltam orvosnál a...

Mai napon voltam orvosnál a panaszom derékfájdalom valószínűleg meghúztam. Adot inyjekciót amit még három napig kapni fogok. Ha letelik a 3 nap és nem javul az állapotom mit fog csinálni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 22. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Röntgen, CT készült? Ha nem, akkor elvégzik a további vizsgálatokat, és reumatológiai rendelésre küld.De ne így allj hozzá, el fog múlni, nem csodaszer, kell idő hogy hasson.
2017. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 nap az semmi. Majd ha 3 hetig nem javul akkor elkezdhetsz gondolkodni hogy mi legyen.
2017. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alain Delon ***** válasza:
Akkor biztos elküld további vizsgálatra.
2017. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha például görnyedt ülés miatt fájdult meg, akkor nem a fájdalomcsillapító a megoldás. Hanem a pihentetés hogy a fájdalom elmúljon. Ez ha jól pihen valaki akkor 2 nap alatt megszűnik a fájdalom. Majd kompenzáló mozgások kellenek óvatosan. És a görnyedt ülés módosítása.

A helytelen gerinctartásról itt van két videó:


Porckorongsérv - mitől lesz gerincsérved és hogyan gyógyulj meg belőle? 1.

https://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle? 2.

https://www.youtube.com/watch?v=Gc3JbdsWTtw


Ha előre hajolva emeltél egy nagyobb tömeget, akkor is meghúzódhatott. De annak kiindulópontja szintén a helytelen gerinctartás szokott lenni ülésnél. A fájdalom csillapítása azért nem tűnik jó megoldásnak mert ha nem érzed a fájdalmat akkor mozgatni fogod a beteg helyet mint ha nem lenne vele semmi probléma. Márpedig a fájdalom célja pont az hogy kíméld, mert ott nincs rendben valami.

Nekem legalább 3-szor fájdult meg a gerincem helytelen gerinctartás miatt vagy előrehajolva történő emelés miatt. Mindegyik esetben 1-2 napos mozdulatlan pihenés, majd óvatos kompenzáló mozgás következett. És kutya bajom lett.

Mit fog ezután csinálni?

Nekem az hangzana legjobban ha azt mondaná amit leírtam mert az bevált. Ha azt hallanám hogy fájdalomcsillapítót akar adni, inkább csinálnák egy katonás hátra arcot és lépés induljt vetényelnék magamnak haza felé. De te tudod.

2017. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!