Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg kötelező TB-t fizetni?

Tényleg kötelező TB-t fizetni?

Figyelt kérdés

Novemberben érettségiztem, Azóta egy önköltséges OKJ suliba járok, ahol mint kiderült azután nem kapok TBt.

Munkanélküli vagyok, az iskola és egyéb csekkek, albérlet, stb mellett (párom dolgozik) már nem tudnánk befizetni a rbmet, mert igy is alig jövünk ki.

Tényleg kötelező lenne fizetnem, és ezért meg is büntethetnek?


2017. febr. 27. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,kötelező. Illetve,ha ellátást szeretnél kapsz,akkor a későbbiekben behajtják az árát.
2017. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól leírtam, bocs! Ha ellátást kapsz,vagy ellátást szeretnél kapni a helyes.:)
2017. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elviekben igen. Majd eljön az idő mikor megkeres a NAV, feltéve ha jársz orvoshoz és igénybe veszed a szolgáltatást. Szép kis összegeket tudnak kipostázni, hallottam már több 100 ezer forintról szóló csekkről is, miután az illető 1 hetet kórházban volt kénytelen tölteni.
2017. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kórháznál nagy tud lenni a fejetlenség, ott nem tuti, hogy kiderül a dolog, de amint újra fizeti valaki a tb-t, gondolom, azonnal behajtják az akár többszázezret (a büntetés nem tudom, mennyi, de a hátralék 5 év is lehet, utána elévül. legalábbis legutóbb ezt olvastam, amikor kutattam utána).
2017. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelező.
2017. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az önkormányzat szociális osztályára, vagy ahova ezzel a gondoddal irányítanak, és előadod a helyzetedet. Ott megmondják, mit tehetsz, hogy amíg nem dolgozol, nem tudsz TB-t fizetni, milyen megoldást tudnának találni számodra.
2017. febr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem részesülök ellátásban és nem is akarok. Nincs eü problémám. Nyáron már.tudok munkát keresni, akkor nyilván lesz tbm. Most sajnos a suli miatt nem tudok dolgozni.

Köszönöm a válaszokat

2017. febr. 27. 11:43
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Akkor nyárig fizesd a járulékot, menj be a NAV-hoz, kitöltöd a papírt és kapsz csekket.
2017. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Addig viszont halmozódik a be nem fizetett összeg és utána hajtják be. Ahogy már írták,ha elmész az önkormányzathoz, lehetőség van rá,hogy "szociális" alapon átvállalják a fizetést.
2017. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom fizetni a járulékot mert jelenleg ételre valónk sincs fizetésig!!! Ezért tettem fel a kérdést...


Köszönöm, az önkormányzatot megpróbálom.

2017. febr. 28. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!