Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Labor-vérkép ellenőrzésnél,...

Labor-vérkép ellenőrzésnél, van más módszer a vér/vizelet vételre a hagyományos eljáráson kívűl?

Figyelt kérdés
Értem ezt a; reggel 7-re odamész , 80 ember egy kis váróban összezsúfolva..köhög-tüsszög-liheg melletted..sorra kerülsz 5x szúr meg mert nem talál vénát..stb. gondolom sokaknak ismerős. Ezt másképp nem tudom megoldani? -magán/maszek klinikán kívül.

2017. febr. 27. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szájmaszk és félrevonulsz amíg nem szólítanak.


Az meg, hogy mennyire ügyetlen a nővér, a vénádtól is függ mennyire látszik gondolom.


Csak magánrendelésen lehet szerintem ezt megúszni, vagy megkérdezed a kijövőktől, hogy mennyire bénázott a nővér és melyik székbe ülj, ha több van egymás mellett.


Van ahol három szék is van és legfeljebb előre engeded a következőt, ha másik székhez kerülnél.

2017. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vedd feleségül a vérszívó kislányt, legközelebb soron kívül véred veszi.
2017. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van, ahol bizonyos előre megbeszélt időpontban a háziorvosnál is hajlandóak levenni a vért és onnan viszik el a laborba. Kérdezd meg a háziorvosodat!
2017. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a háziorvos is megcsinálja, de mivel kényelmi szolgáltatás, 500 ft-ot kell fizetni érte (nem tudom, hogy máshol is így van-e)
2017. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget , megkérdezem én is a háziorvost. :)
2017. febr. 27. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha elmész a tömegbe, mert ott nagyon nagy a gyakorlatuk. Nekem sűrűn kell járni, de a laborban azonnal eltalálják a vénát, és nem is fáj a vérvétel. A háziorvosnál volt, hogy kétszer is szúrt, mire beletalált. Egyébként nálunk 4 nővér veszi egyszerre a vért, úgy hogy sokan vannak, de fél óra körülbelül a várakozás.
2017. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy korábban menj (első 20ban érdemes benne lenni) vagy később. 7 óra körül van a tömeg tipikusan.

Nálunk a háziorvos mellett sokszor van gyakorló nővér, hát 2x kifogtam, rajtam gyakoroltatta.. :\

SZTK-ban profik vannak általában, akinek aznap már a 20. vagyok, sokszor jönnek be nálunk mentősök is, na ők pikk-pakk elintézik, plusz szóltak hogy vérvétel előtt mindig igyak meg fél liter és azóta gyorsan végzek.

2017. febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 7-től 10-ig lehet menni, én háromnegyed tízkor szoktam beállítani, ilyenkor már alig vannak. Nekem már szétlőtték pár vénámat, mégis mindig könnyen találnak, mert nagy gyakorlatuk van.

Valóban leveheti a háziorvos asszisztense is, fekvőbeteg esetében ez így szokásos, de ha megkéred szépen, és meghálálod, biztos kijön hozzád is.

2017. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha rosszak a vénáid, kérheted, hogy csecsi tűvel, a kézfejedből vegyenek.


Azt mondják, hogy fáj, de nekem nem. Az biztos, hogy kézfejen nem lehet elhibázni.

2017. márc. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!