Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik az eredményesebb...

Melyik az eredményesebb módszer? :hagyományos etetőkosaras, vagy végólmos fenekezés (ahol, karika, csipesz, kúszómajom a kapásjelző). Vagy az újhullámos feeder-method technika?

Figyelt kérdés
Full tökéletes szerelék mondjuk mind,a végletekig finomítva,kipróbálva telepített,alig telepített,vad környezetben.Lehet hogy értelmetlen a kérdés,mert előnye-hátránya(plussz még napszak,évszak,hőfok,stb) van mindnek,de mégis melyik lehet jobban eredményes mind a többi?

2014. ápr. 15. 20:07
 1/3 anonim válasza:
Feeder. De akadós terepen a túl finommal ügyeskedni kell sokat.
2014. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A method, mert az egy kereső technika. Kevés, de intenzív aromával horgászol meg egy kis területet, ahol ha van hal, akkor jó eséllyel enni fognak, viszont ha nincs, 15 perc után újat dobsz máshová, így eredményesebb lehet. A feeder önmagában is egy jó módszer, de bármivel lehetsz eredményes, ha pontosan horgászol.
2014. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Feeder, egyértelműen. Amióta a 25-30as damilt és az 1-es horgot elfelejtettem, és átálltam a 16-os zsinórra, 14-es horogra feederen, azóta jelentősen több halat fogok.


Egyébként én is a hitetlenek táborába tartoztam, de van egy történetem, ami meggyőzött. Sok éve baráti társasággal pecáztunk, és az egyik haverom feederezett. Kicsit megmosolyogtuk, és elkezdtük az okoskodást arról, hogy csak a pénzét költi a hülyeségekre, ha van hal, akkor a hagyományos fenekező készséggel is meg lehet fogni. Haver mosolygott, és felrakott a feederre egy kapásjelző karikát. Nos, a spiccen már kb 10 centi húzós kapás volt, a karika meg éppenhogy csak mozgott, hagyományos fenekezőn azt mondják erre, hogy birizgálja a hal. Hát nem birizgálja, hanem elmulasztod a finom kapást. A feeder sokkal érzékenyebb, ezért hatékonyabb. Csak javasolni tudom.

2014. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!