Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik gyerek nogyógyás...

Hogyan zajlik gyerek nogyógyásznál a vizsgálat? 14 éves vagyok, gyerekorvosom kuldott nogyógyászhoz, mivel gyakran fáj a hasam. Nagyon félek, és nagyon szégyenlos vagyok. Le kell venni a melltartót is?

Figyelt kérdés

2017. márc. 5. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Ha szégyenlős vagy,női orvost keress.Elmehetsz már egyedül is,de gondolom anyukád visz el,mond meg anyukádnak hogy kint várakozóba a várjon meg vagy ha be akar menni(azért ez elég intim vizsgálat lesz,ezt jobb ha nem nézi végig)forduljon el amikor le kell vetkőznöd és az orvos meg akar vizsgálni


Az orvos kérdezgetni fog majd szól hogy menj a vizsgáló ágyhoz ott ha alul meg akar vizsgálni,bugyit,nadrágot le kell venni,zokni marad(jobb ha hosszabb felsőbe mész,ami a popsi,meg a nunid takarja).Ha levetkőztél ha hüvelyi úton,a nunidon keresztül vizsgál az orvos akkor fel kell feküdjön az ágy végébe,lesznek láthatók,oda felrakom a lábad.Ha nem lenne lábtartó akkor lehet csak felfekszel az ágyra az orvos meg mondja húzd fel a téded és tedd szét a lábad.


Szűzeket többféleképpen vizsgálhat meg:


1.Előfordulhat hogy csak hasi ultrahangot

végez el,hasadra hideg zselét nyom és a hasadon szkennelt mozgat és monitoron keresztül megnézi mit lát odabent.

Ez lenne a legkevésbé kellemetlen,de sajna szerintem ennyivel nem úszod meg.


2.Szűzeket alul is megvizsgálhatja az orvos vagy - hüvelyi úton vagy végbélen,-popsin keresztül,megkérhet arra is ha alul levetkőztél köhögj egyet.

A, Hüvelyi úton úgy vizsgál meg az orvos:hogy 1 vagy 2 ujját a hüvelyedbe teszi,a másik kezével a hasad végig nyomkodja majd kihúzza az ujját a hüvelyedből és egy pálcikát ezt a hüvely be,picit megmozgatja,sejtmintát vesz

B, Végbélen keresztül vizsgál:akkor egy ujját a popsi egy dugja és mozgatja picit


3, Sajna hüvelyi ultrahang is előfordulhat:ekkor a hüvelyedbe egy hosszú,vékony kamerával ellátott szkennert fog felcsúsztatni,picit mozgatja és szintén a monitoron keresztül látja mi van ott belül.



Ha alul vizsgál az orvos csak alul vetkőzöl le,zokni marad,bugyi,nadrág lekerül.

Ha végzett az alsó vizsgálattal alul felöltözött?


Sajna előfordulhat hogy a civid is meg akarja nézni ekkor felülről kell levetkőzni



Az orvos majd mondja mi fog történi

2017. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mesèlj mi volt.Lehet privibe.Lehet nekem is mennem kell.
2017. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!