Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezek szerint a gyerek orvosom...

Ezek szerint a gyerek orvosom eddig ''rosszul" vizsgált?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy le kell vetkoztetni a gyereket, engem eddig soha nem vetkoztetett le teljesen ( vagyhat amire emlékszem :DD, kiskoromban biztos levett rólam mindent anya)


Ez igaz, hogy le kell(ene) teljesen vetkoztetni a gyereket a vizsgálathoz?


Es teljesen meztelenül kellene állnia a gyereknek az orvos ( es akar a szülő) elott több percig?


Mi értelme van, hogy teljesen levetkoztetik a gyereket?



2015. okt. 18. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem kell, csak dderéktöl felfele!
2015. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ha nem szükséges, akkor semmi, ezért nem csinálják sose
2015. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen idős gyermekről, milyen vizsgálatról van szó?
2015. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem konkrét korról vagy vizsgálatról van szó

Csak alap vizsgálatra gondoltam

Vagyhat ha pl valaki köhög, lázas es elmegy dokihoz


Vagy akar a suliban is amikor van orvosi vizsgálat

2015. okt. 18. 20:26
 5/12 anonim ***** válasza:
felhuzhatja a felsőt is, hogy a tüdöt megtudja hallgatni.
2015. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vizsgálat függő a dolog inkább. Engem is csak deréktól fel felé kellett vetkőztetni de csak akkor ha épp olyan vizsgálat volt, de sok esetben az orvosom nem vetkőztetett le bőven elég volt a pólómat felhúzni és ennyi. Pedig férfi orvosom volt és terjedtek róla olyan rémhírek hogy pedofil és mániája az hogy a gyerek lányokat mindegy mennyi idős teljesen meztelenre kell vetkőztetni hogy lássa hogy fejlődik mikor a fiúknál ezt sosem csinálta csak ha szükséges volt, akkor is csak ott kellett vetkőzni ahol épp vizsgálta. Persze akkor a dokit fél évre fel is függesztették és voltak ügyei ezzel kapcsolatban de mint kiderült csak egy haragos nőszemély aki némileg pszichés eset berágott rá és bosszúból terjesztette ezt róla, főleg hogy az asszisztens egy kedves idős hölgy volt 12 éves koromig utána pedig egy fiatal 26 éves hölgy került a helyére, de végül kiderült hogy a doki sosem csinált ilyet és nekem se kellett sose vetkőznöm nála. Csinos szép lány voltam már 14 évesen is úgy néztem ki mint egy 18 éves, simán levetkőztethetett volna mert még a 17 éveseket is vetkőztette a pletykák szerint.

Nálunk a suli orvosnál kellett vetkőzni aki akkor új volt mert az előző meghalt akkor is terjedtek a rémhírek hogy mindenkinek már a váróban teljesen le kell vetkőznie meztelenre ruhákat kint hagyni és úgy bemenni, akkor nagyon féltem tőle, de mikor odaértünk már akkor azzal fogadott minket a doki hogy nem tudja ki az az idióta aki ilyet terjeszt róla de megnyugtatott minket és az igazgató úr is adott közleményt róla hogy nem kell meztelenre vetkőzni, azt mondta a doki hogy figyeli ki hogy fejlődik főleg a fiúknál a heréket meg lányoknál is a mellüket nincs-e rendellenesség, de senkit nem kötelez rá csak felhívta a figyelmünket hogy jobb ha időbe észreveszik. Annyit mondtak hogy kettesével megyünk be és lehetőleg csak annyi ruha legyen rajtunk hogy max a póló és maximum a nadrág. Akik szoknyában meg harisnyában voltak vagy egybe ruhába nekik mondták hogy úgy menjenek be hogy a meghallgatja a mellkasunkat tehát azt lehetőleg tegyék szabaddá.

2015. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elvileg gyereket meztelenre vetkőztetünk vizsgálatkor. Ez főleg kisgyerekekre igaz, de idősebbeknél is célszerű minimum a nadrágot letolatni és megnézni, hogy nincs-e a gyerek alsó végtagján bőrelváltozás. De ez kamaszoknál kevésbé fontos, kisgyerekeknél viszont életmentő lehet. Egyébként meg attól függ, hogy mit akar megvizsgálni az orvos és mit nem, amikor az onkológián dolgoztam ott szó se lehetett arról, hogy nem nézem át a gyerek teljes bőrfelületét, de ha mondjuk egy 17 éves bejönne köhécselve nem hiszem, hogy levetkőztetném, hiszen elég, ha csak a felsőjét leveszi.
2015. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vizsgált rosszult az orvosod.Egy orvosomnál sem kellett meztelenre vetkőznöm,de még bugyira,boxerra vetkőztetés sem volt.Csecsemőknél és 2-3 éveseknêl fordul elő a test átvizsgálása ilyen módon.


Egy iskolás gyereknek megalázó lenne ha hosszú percekig meztelenül kellene álldogálnia orvos és szülője előtt.Eleve sok gyerek 10-12 évesen már nem mutatkozik meztelenül a szülője előtt sem,már serdül,gátlásos.Aki orvosként ilyet tesz az megalázza a gyereket.


Normális orvos csak a vizsgálathoz szükséges mértékig kéri meg a gyereket hogy az levetkőzzön,alsónemű,bugyi,boxer fentmarad.

2015. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egy iskolás gyereknek megalázó lenne ha hosszú percekig meztelenül kellene álldogálnia orvos és szülője előtt."


És ki beszélt hosszú percekről? A nemiszerveket normális gyermekorvos viszont megvizsgálja. Az kemény fél perc.

2015. okt. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezen hiába akadsz ki,egy iskolás gyerek aki 10-12 éves vagy még idősebb nem szeretné ha meztelenül vizsgálnák meg a szülője előtt,de ha csak az orvos van ott,szülő nem látná előtt is kellemetlenül érzi magát.Ezen mit nehéz megérteni?


Az gyerekorvosnak is tudnia kell ha a szülő elviszi a gyereket orvoshoz és véletlenül nadrág tartalmát megakarná nézni akkor úgy tegye hogy a gyerek még se kerüljön megalázó helyzetbe.

Nem kell ahhoz meztelenre vetkőzni,meg úgy történnie hogy a szülő mindent szó szerint lásson.

Meg lehet azt oldani,elêg ha orvos fele fordul a gyerek és picit lehúzza az alsóneműt.(szülő addig a gyerek mögött,távolabb van pl).

Mindenre lehet megoldást találni ha akarnak.

Normális orvos meg tudja oldani hogy a gyerek megalázó helyzetbe ne kerüljön hisz előfordul apu ér rá lányát orvoshoz vinni,nem biztos 12 éves lány,egy cicibe szeretne apu előtte lenni,vagy anyuka viszi a fiát orvoshoz.



A gyerekorvosom,de a felnőtt háziorvos sem nézte a nemiszervet,max kisgyerekkorban,csecsemőkorban ha volt ilyen.

2015. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!