Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aranyerem van mit lehetne tenni?

Aranyerem van mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A tegnapi napon éreztem hogy fáj valami a feekem lyukánál, de nem nagyon érdekelt. Késöbb ugyan nagyon zavart és megnéztem, ez az aranyerem. Edidig csak székletürités után jött ki és könnyen vissza tudtam nyomni, most azomban nem megy. Gyógyítására műtétet írnak amitől nagyon félek. Viszonylag kicsi kis gömböcske tapintható ki. Lehetséges valamilyen kenőccsel való kezelése ill. valamilyen műtét nélküli gyógymód? 15/F

2017. márc. 7. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát vigyázni kell vele mert ha nincs kezelve el is rákosodhat.

Szokott vérezni is?

Szerintem menj el orvoshoz ő megnézi és megmondja mit kell vele csinálni.

Ha nem olyan vészes akkor próbálj ki valamilyen aranyér kenőcsöt de én inkább orvoshoz mennék, főleg ha már nem ez volt az első hogy kijött.

És egyél sok rost tartalmú ételt.

2017. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha el akarod kerülni, higy roszabb legyen, akkor tessék egészségesen étkezni! Naponta egyél zöldséget, gyümölcsöt, és igyál sok folyadékot. Ajánlott a testmozgás is.
2017. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vérezni nem szokott, 1napja van igy azaz még annyi se. Én bármit megteszek hogy elmúljon csak ne műtét legyen.
2017. márc. 7. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, pici csomócskát nem műtenek azonnal. Ahogy a többiek is írták, egyél sok rostot (zöldségek elsősorban), igyál sokat, hogy ne legyen székrekedésed, és könnyen jöjjön, ne kelljen erőlködni. Segíti az emésztést a mozgás is. Kerüld az erőlködést, nehéz súlyok emelgetését, az ronthat rajta. Ha fáj és viszket, akkor patikában tudsz rá venni kenőcsöt (sok ilyen van), ami enyhíti a fájdalmat és a gyulladást, így megnyugszik a környék, és sokszor visszább húzódik.
2017. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miközben végzed a dolgod, a záróizom ellazul. Ez szuper, különben nehéz lenne elvégezni a dolgunk nem? De nem természetes, hogy 10-30 percig ellazult állapotban legyen.


Amikor sz@rni mész hagyd kint a mobilod!

Ez gyógyuláshoz és megelőzéshez is a legfontosabb.


Aztán, ahogy írták, a széklet állagán sok múlik. A híg nem jó, ha pedig két naponta ürítesz és olyan keményre sikeredik, hogy betöri a wc csészét az sem jó. Bár a keményebb még mindig jobb mint a a híg.

Következő, gyógyulási folyamatnál fontos, hogy tiszta legyen a külső seb, ha pedig tiszta, a lehető legkevesebbet nyúlj hozzá. Ha nagyon viszket, kenőcs segíthet egy picit enyhíteni.

Aztán, hosszú távon a mozgás segít megerősíteni a záróizmot. A tesi óra a barátod.


A széklet nagyon fontos információt ad. Ez nem tabu, komoly téma. Ha híg akkor nem tudod megemészteni az étel nagy részét amit megeszel, ha olyan kemény mint a száraz lócitrom, akkor keveset iszol és túl ritkán ürítesz. Ha tálcás a wc csésze szerencséd van, mert be tudzs kukkantani, ha nem tálcás csak becsobban és elmerül, nem biztos, hogy lesz alkalmad ránézni.

2017. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pityupocse válasza:

Nem nyitnék ennek külön topikot.


Valaki el tudja magyarázni mi az hogy visszanyomni az aranyeret? A a végbélnyílás körül van megduzzadva, akkor lehet ilyet csinálni?

2017. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vissza lehet nyomni, legalábbis ha visszamegy. Nekem 3/2 visszamegy de egy sehogy se. Viszont ha nyomkodod ajánlom aranyér kenőccsel tedd.
2017. márc. 9. 13:20
 8/8 Nemeth.Agi válasza:
Sajnos én is aranyérrel (külső) küzdöttem és már kezdtem feladni. El akartam kerülni a műtétet és szerencsére sikerült is, de nem ment olyan egyszerűen. Elég sok terméket kipróbáltam valamint természetes gyógymódot mint ez az ülőfürdő, de nem működött egyik sem igazán. Keresgettem a neten végső elkeseredésemben és találtam egy Aurumflex balzsam nevű terméket ami ráadásul csakis gyógynövényeket tartalmaz. Megbízhatónak tűnt a webshop is ahonnan rendeltem és persze előtte elolvastam a vásárlói vélemények amik nagyon jók voltak. Nem is volt drága csak 2690 forint, úgyhogy gondoltam megrendelem. Másnap ki is hozta a futár, hozzá teszem a szállítás ingyenes volt. Ez egy hónapja volt, azóta használom és hála az istennek már majdnem visszahúzódott az aranyér. Remélem tudtam segíteni. :)
2019. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!