Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A lábujjaim nem vmi egyenesek....

A lábujjaim nem vmi egyenesek.20 éves lány vagyok, de sajnos a lábujjaim hasonlítanak a nagymamáméhoz :S Meg lehet műttetni?

Figyelt kérdés
nem az a fő bajom, h csúnya, hanem, h minden cipő töri őket (mindkét lábamon a 3. és 4. lábujjam teteje) emiatt még csúnyább "bütykök" nőttek rájuk :( És szinte már bármilyen cipőt húzok, fájnak. Tudom, h plasztikai műtéttel meg lehet csinálni, de esetleg nem csinálnák meg ingyen? mivel ez nem csak esztétikai probléma...
2010. máj. 10. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem plasztikázzák. Eltörik és lesz ami lesz. Ez a módszer jelenleg és semmi garancia nincs rá, hogy utána szebb vagy jobb lesz. Az is lehetséges, hogy nem is tudod majd őket mozgatni (nagymamám 3 lábujját nem tudja egy ilyen miatt mozgatni).

Hordj gyógycipőket amik átalakítják, összébb nyomják a lábujjaid. De a legjobb ha felkeresel egy ortopéd szakorvost, ha ezt eddig nem tetted volna meg.

2010. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

hát.. igazából egy dokis filmben láttam, h lábujjakat plasztikáztak. de ez persze amerika :P

egyébként elég elszomorító amit írtál :( a csinos cipőket szeretem, semmi kedvem nincs ortopéd cipőkhöz :S

de hát a szükség....

de persze, majd elmegyek ortopédiára, csak előtte gondoltam érdeklődök, hátha van tapasztalat.

2010. máj. 10. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát boldogítson a tudat, hogy bügyköt azért még tudnak leoperálni, korrigálni :)

De nem hiszem, hogy bárhogyan is támogatnák.

2010. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha túl domborúak és nem tudod kinyújtani (kalapácsujj), akkor pl. pedikűrös segíthet, megmutatja, hogyan kell masszírozni, azzal tudod egy kicsit lazítani az ízületet, rugalmasabb lesz. Vannak ilyen sínszerű vagy gumiból készült cuccok is, gyógyászati segédeszköz boltban kaphatók, kalapácsujj ellen. De a szűk cipőket hanyagold, mert akkor hiába a többi "kezelés".
2010. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Létezik műtéti megoldás a kalapácsujjra, de inkább javaslom, hogy próbálkozz először konzervatív kezeléssel: talpbetét,gyógytorna, masszázs. Ezeket az ortopédián tudják neked felírni.
2010. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!