Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sajnos nem tudok ájulás...

Sajnos nem tudok ájulás nélkül vérvételen résztvenni. Milyen más megoldások ajánlhatóak számomra? Illetve, ha majd szülök, akkor gondolom egy csomó vért veszítek majd, szóval eszméletvesztés és császármetszés várható, igaz?

Figyelt kérdés
Másik kérdèsem, hogyha sok vért veszítenék majd egyszerre (nem csak egy üvegcsét) akkor van bármi mellékhatása az ájulásnak? (Pl az agy vér nélkül marad egy darabig)

2017. márc. 15. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Neked egy jó pszichológus kell. Saját magadnag generálod ezeket a félelmeket.
2017. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Elfogadom, hogy valaki vérvételen elájul, de ennek pszichológiai okai vannak.

Tudatos felkészüléssel ez kivédhető.

Belelovalltad kérdésed szerint is a szüléssel kapcsolatos esetbe.

Utána kellene itt a neten olvasni (és nem nekem kéne itt leírni), hogy 3/4l vérveszteség semmi problémát nem okoz.

Még 1,5l vérveszteség esetén sem drasztikusak a tünetek, természetesen ekkor már gyengeség, erősebb pulzus fellép, simán túlélhető.

Orvosi körülmények között még a kisebb (3/4l) vérveszteség

sem képzelhető el, mert beavatkoznak.

Inkább arra "gyúrj", hogy fejben készülj és ne a stresszre!

2017. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pár órája voltam vérvételen. Nem stresszeltem egyáltalán, nem is gondoltam rá. Egyszerű elbeszélgetéssel kezdett a fiatal doktor, nem is tartottam egyáltalán semmitől, még vérvétel közben sem. Szimplán éreztem, hogy gyengülök, (és nem vagyok vékony alkat se) azután arra nyitottam ki a szemem, hogy tudatta velem, hogy elájultam. Értem, hogy az átlagos diagnózisra igaz, amit mondtatok, és értékelem az orvosi alátámasztást. Viszont nem feltétlenül lehet az átlag igaz az összes esetre, és az én problémám nem stressz jellegű.
2017. márc. 15. 12:37
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Látom nem akarod elfogadni a tényeket.

Véradásnál levesznek miminum 350ml (milliliter) vért, abszolut szokványos, egészségügyileg semmiféle kockázatot nem rejt.

Mint írtam, bárhol utánaolvashatsz (tedd meg!), 750ml vérveszteség még mindig nem okoz különösebb életjelenség (pulzus, vérnyomás) változást.

És akkor vérvételnél levesznek mondjuk 2*5ml vért (2 fiola), összesen 10ml.

És most a vérvételnél a leírtak szerint mégis a levett vérmennyiséggel látod indokolni ájulásod.

Nézd már meg a számokat, mennyi egy vérvétel, egy véradás és egy még problémamentes vérveszteség mennyisége.

Ez bizony Nálad lelki eredetű, fejben dől el.

Nem mondtam, hogy abszolut egyedi eset vagy, azt sem, hogy "javíthatatlan"...

2017. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ájulás ilyenkor a hirtelen vérnyomás leesés okozza. Nálam is ez a helyzet, illetve hasonló. Vérvételen még nem ájultam el, de a vérnyomásom rendszeresen leesik olyankor. Régebben volt, hogy amilyen hirtelen felkeltem és kimásztam az ágyból reggel, összeeestem. Nemrég voltam vérvételen is (nem izgultam, eü dolgozó vagyok, kollégám vette le) a harmadik csőnél mondtam hogy kezdek rosszul lenni, azért nyitottunk ablakot is, mert lesápadtam. 15 perc és egy pohár víz után dolgoztam tovább. Szóval ha izgul az ember, ha nem, az a RR értékek leeshetnek, és az bizony ájuláshoz vezethet. Szülésnél viszont nem valószínű, hogy ez előfordulna, mert olyankor emelkedik a vérnyomás, hiába a vérveszteség. Teljesen más téma a kettő, nem kell egy kategória alatt futtatni őket kérdező, nem kell emiatt aggódnod :)
2017. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5-ösnek van igaza #4-essel szemben. Az emberek különbözőek. Van, aki már ilyen kis vérveszteségre is érzékeny, és nem pszichésen. Mint ahogy van, aki vízben 2-300 méterre le tud merülni, és van, akinek már egy méternél hasogat a dobhártyája.


(Ilyen esetben a rástresszelés pont csökkenti az ájulás, rosszullét kockázatát, mert emeli a vérnyomást.)

2017. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!