Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szájból szájba lélegeztetést...

Szájból szájba lélegeztetést akkor is lehet alkalmazni ha nem áll rendelkezésére géz stb?

Figyelt kérdés
Ha valaki alkalmazott már írjon?

#elsősegély #újraélesztés #befúvás #Szájból szájba lélegeztetést
2017. márc. 20. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Alkalmaztam egy újraélesztés során.Semmi nem volt a szám és a páciensem szája között.Ráadásul még lány is volt az illető és mégsem volt intim helyzetet,ahogy sokan gondolják.Abszolút nem gondoltam arra hogy most úristen a szájából kell érintkeznem!!!Hálás is volt az illető hogy megmentettem az életét és nem szégyenlősködött!!!
2017. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, lehet alkalmazni :) Figyelj arra, hogy ne legyenek mérgezésre utaló jelek (pl sav kimarta az ajkait) valamint ne legyen sem neked, sem neki sérülése szájüregben valamint az ajkaknál. Ha ezek kipipálva, akkor nyugodtan. Hihetetlenül kevés megbetegedést jeleztek szájon át lélegeztetés következményeként ahhoz viszonyítva, hogy milyen gyakran alkalmazzák.
2017. márc. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gyakran alkalmazzák e lélegeztetés ezen formáját?
2017. márc. 21. 17:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem, ezt a fajtát nem gyakran, szájból orrba szoktak, mert sokkal egyszerűbb, mint felfújni az arcát.
2017. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Én jobbnak tartom a szájból szájba módszert és ha engem kellene lélegeztetni akkor szájból szájba lélegeztessenek :)
2017. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Indokolnád?
2017. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttnél szájból - orrba akkor ajánlott, hogyha a szájüreg sérült/mérgezés gyanúja áll fenn.


Igazából elméletileg, ha előtted történik a keringésmegállás és rögtön elkezded a mellkaskompressziókat, akkor 4-6 percig még viszonylag elég jól áll a vér oxigénkoncentrációja. És 6-8 perc alatt igenigen kiér a mentő, hogy átvegye a reanimációt.


Nem olvastam róla tudományos indoklást, de személyes véleményem szerint a szájon át lélegeztetés hatékonyabb, mivel hiperextenziót végzel s a szájon át sokkal nagyobb mennyiségű levegő juttatható be rövid idő alatt (600-800 ml kellene kb). Szájból-orrba hatékony újszülött-gyerek esetén, mivel sokkal kevesebb levegőt kell bejuttatni.

2017. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgyis a mellkaskompressziók komprimálják s mozgatják a tüdőt, ami segíti a levegőcserét, de a levegőben csak 21% oxigén; a kilélegzett levegőben (amit szájon vagy orron át lélegeztetésnél tudunk adni) mégkisebb. Miközben a mentőn 100%-os oxigént adunk. Szóval komplikált téma ez :)
2017. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
"szájon át sokkal nagyobb mennyiségű levegő juttatható be", szerintem annyit juttatsz be amennyit a te tüdőd bír és nem annyit amennyi belefér, amit meg bírsz az ugyanúgy bemegy az orron keresztül is.
2017. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!