Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 22 éves vagyok, évek óta ki...

22 éves vagyok, évek óta ki kéne venni a manduláimat, de nagyon félek. Kérésre elvégzik altatásban?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Lehet kérni altatást de az +80ezer szokott lenni.
2010. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
80.000?! Az rengeteg! Hiszen olyan sokan írták itt a gyakorim, hogy felnőtt korban altatták őket... :/
2010. máj. 11. 17:35
 3/20 anonim válasza:
nekem is altatásban végezték, és semmivel nem került többe, mert a kórházban csináltattam, nem maszeknál. A válasz tehát: igen, elvégzik alatatásban. Csak úgy javaslom.
2010. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Tavaly vették ki az orrmandulámat,és az orrpolipomat.

Mivel rettegek a műtéttől és a fájdalomtól én csakis altatásban kértem a műtétet.Már az elején mondtam a dokinak az altatást,és úgy is végezték el a vizsgálatokat.

Nem fizettem + pénzt az altatásért.Mindet a TB állt(kivéve a hálapénzt amit a dokinak adtam amikor elhagytam a kórházat)

2010. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
2010. máj. 11. 18:49
 6/20 anonim ***** válasza:

Ne félj a mandulaműtéttől. Nekem 8 évesen vették ki altatás nélkül és nem éreztewm semmit.

A kérdésre válaszolva igen ha kéred altatnak, de szerintem fölösleges.

2010. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

Nekem 18évesen vették ki és nem ajánlom altatás nélkül mert szörnyű!

Szültem két gyereket az sem volt egyszerű de inkább szülnék még eggyet mint még egy mandula műtét!

2010. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem 24 éves koromban vették ki, altatás nélkül. Nekem csak az érzéstelenítő beadása, meg a spray keserű íze nem tetszett. Maga a műtét pikk-pakk lezajlott. Én nem féltem, azt csináltam, amit mondtak: nyissam minél nagyobbra a számat. Hát a keserű anyag miatt nem volt nehéz. Amennyire be voltak pánikolva a dokik a cukorbetegségem miatt, annyira simán ment minden. Volt némi humor is a végén: amikor végeztünk, mondták, hogy hozzák a kerekesszéket, hogy betoljanak a kórterembe. Mondtam, nem kérem, nincs messze az ágyam (a műtőből ráláttam az ágyamra). Na ekkor elmosolyodtak. Ők már tudták, ami én még nem: ahogy megpróbáltam lábraállni, összecsuklottam. Attól, hogy ébren végezték a műtétet, azért volt bennem "anyag", amitől elernyedtek az izmaim...
2010. máj. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Magam is érdekelt vagyok a témában (26 vagyok- és szükséges lenne a mandulaműtét) és mivel egyetemet végzett egészségügyis vagyok, jól körbejártam a dolgot.

Az altatás nem veszélytelen!!!! Normális helyeken ezért felnőtt korban csak nagyon indokolt esetben végzik. Nem maga a műtét a legrossz, hanem az utána következő napok! Általános vélemény, hogy az a fél órát mindenki kibírja

helyi érzéstelenítéssel is! Minenki maga dönt, de előtte érdemes utánajárni mennyi veszélye van egy altatásban végzett műtétnek!!

2010. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Én is azt mondom, hogy ezért kár altatást kérni, maga a műtét nagyon gyorsan lezajlik, kár érte rizikózni egy altatást. Nekem is vették ki a mandulámat, és nemrég estem át egy altatás nélküli császármetszésen (ahhoz képest a mandulaműtét kismiska) és semmi baj sem volt, pedig alapjáraton mindentől rosszul vagyok, ahol egy csepp vér folyik, vagy a szike szó felröppen. A másik dolog, hogy altatás nélkül azonnal tudod kontrollálni a dolgokat, míg az altatásból jó pár óra alatt térsz csak teljesen magadhoz. Bátorság, fuss neki gyorsan, előbb túl leszel rajta, kár félelemmel pazarolni a napjaidat! Sok sikert!
2010. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!