Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pécsi Tudományegyetem gyógytor...

Pécsi Tudományegyetem gyógytornász hallgatói! Mennyire vagytok megelégedve a képzéssel? Nehéz ez a szakirány? Segítőkészek az oktatók? Komplett szigorlatok nagyon durvák?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 6. 17:16
 1/1 anonim válasza:

Szia :)

Nem tudom, hogy aktuális-e még a dolog, de azért leirom :)


Én 2018 szeptemberében kezdtem el a Gyógytornász szakot, Pécsen, azaz 1 hónapja kezdtem el a 2. félévemet :)

Még viszonylag az elején vagyok, igy nagyon konkrétumot a "gyógytornász" szakról sajnos még nem kifejezetten tudok mondani (ugyanis az első 2 félévben az egész évfolyam ugyan azt tanulja, nincsenek külön szakspecifikus órák).


VISZONT, az eddigi tapasztalataim alapján mondom: Az oktatók kivétel nélkül borzasztóan kedvesek, emberségesek, nagyon vizsgázóbarát közösség, illetve lesik minden problémánkra a megoldást. Továbbá elég fiatalos a gárda, 1-2 oktatót leszámitva szinte mindenki a 20. és a 40. életéve között van, ez különösen igaz a gyakorlat vezetőkre :)


Érdekesség, hogy ha jól emlékszem, akkor 2 éve megreformálták az órarendeket, igy teljesen új a menetrend... Mig 3-4 éve az elsősöknek volt 15-20 tárgya, ami azért valljuk be, elég sok elsőre, addig most, mi elsősök kapunk 8-9 kötelezőt, ami azért barátibb. Hozzáteszem, később nekünk is az előbbi óraszámunk lesz, de nem jobb az első félévet igy kezdeni? :)


Az élettannál azért jól jön, ha valaki emelt biosszal jön (ajánlott), mert rengeteg olyan dolog lesz, amit középsuliban márt vettünk, de nélküle is meg lehet csinálni, csak legyél olyan szorgalmas, hogy mindennek utána jársz (azért sokan szenvednek, akik nem biosszal jöttek) :)


Összességében én egyenlőre mindennel meg vagyok elégedve, de nyilván, csak később fog felkerülni a hab a tortára... :D


(Szigorlatom csak később lesz, igy arról még nem igen tudok nyilatkozni...)


Bármi kérdés, óhaj, sóhaj, irj privátban :)

2019. febr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!