Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosoknak miért nincs...

A háziorvosoknak miért nincs tudásuk?

Figyelt kérdés

Több háziorvosom volt már Budapesten, időnként lecserélem őket, abban a reményben, hogy egy másik orvosnak talán több tudása lesz.


Sajnos, hiába minden, sok a tudatlanság, a téves diagnózis és a félrekezelés.


A szüleimnek ugyanilyen gondjuk van, a doki évek óta nem tudja beállítani a gyógyszert. Lecserélték a dokit, de az új sem jobb, sőt - félrekezelte őket.


Az ismerőseim is erre panaszkodnak, senki nem tudott még ajánlani jó háziorvost. Azt mondják, hogy még az alapvető dolgokat sem tudják a háziorvosok. Én is ezt tapasztaltam.


Egyáltalán mit csinálnak az egyetemen?



2017. ápr. 7. 19:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
gondolom homeo fan és az öndiagnosztika mestere a csapat.
2017. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Ezen gondolkodok én is, elvégre az egyemet elvégezték. Lehet, hogy csak kettesre, azért van annyi férekezelt beteg.Könyvből nem biztos hogy elég tanulni a gyógyítást.Rengeteg továbbképzés, tanfolyam kéne az orvosoknak, hogy fejlődjenek haladjanak a korral.
2017. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
minek neki tudás amikor te magadnak ugyis felállítod a diagnozist, mert neten találtál hasonló tüneteket...
2017. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, 2 háziorvosom volt eddig (elköltöztem, ezért váltottam), plusz ugye amikor ők szabadságon voltak, akkor volt helyettesük. Bármelyikhez is mentem, mindig rendben kezeltek, ami meg nem az ő hatáskörük volt, akkor meg tovább küldtek szakorvoshoz.

Szóval én egyáltalán nem azt tapasztalom, amit te.

2017. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ahogy fogfájással nem megyek háziorvoshoz, úgy náthával sem zaklatok fogorvost szájsebészt.

Nem az orvos hülye, hanem az emberek, hogy nem tudják körül írni sem a fájdalmat csak rámondják hogy ott fáj itt nem, és a doki találgasson hogy mi lehet, pedig így csak húzzák halasztják.

2017. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
en sem tapasztaltam meg ezt, erdekes, hogy nalatok sokan erre panaszkodnak.
2017. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Engem is rendben kezel a háziorvosom. 30 éve ugyanaz a dokim. Igaz, nem is voltak bonyolultabb betegségeim. Vagy éppen ezért.
2017. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem tudják beállítani évek óta a gyógyszerelést? Akkor egész jól bírják a szüleid.

Egyébként pedig a gyógyszerelés nem egyértelmű dolog, nem jó mindenkinek ugyanaz,sokszor hosszan kell próbálkozni,hogy megtalálják az éppen megfelelő gyógyszert. Időnként a gyógyszer cseréjére is szükség van,mert a szervezet hozzászokik a régihez,vagy a korral még gyógyszer mellett is romlik az általános állapot. De legtöbbször az a baj a betgekkel,hogy önmaguk nem tesznek semmit a gyógyulás érdekében. A gyógyszerektől sem kell csodát várni,illetve ha valaki nem hagy fel a káros szokásokkal,vagy ha kell nem fogy le, nem mozog,akkor hiába szed bármit! Nem minden az orvoson és a kezelésen múlik. Legalább ugyanakkora szerepe van a betegnek is a gyógyulásban,egészségben.

2017. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Van tudásuk, csak egészen más helyzetben vannak, mint a más szakorvosok. Valójában csak azt kell pontosan tudniuk, hogy adott tünetnél/tüneteknél milyen szakorvoshoz kell küldeni a beteget. Mivel nekik nem állnak rendelkezésükre olyan diagnosztikai eljárások, készülékek, egész kórházi apparátus, felszerelés, mint a más szakorvosoknak, ezért rendkívül nagy tapasztalattal is kell rendelkezniük a tárgyi tudás mellett. Azt sem kell elfelejteni, hogy a háziorvos esetenként sokkal kevesebb időt tud fordítani a betegre, nem tudja hosszasan megfigyelni a beteg állapotának alakulását, nemigen van lehetősége arra, hogy természettudományos alapossággal elemezze pl. a vérnyomás értékeket vagy más olyan paramétereket, amelyek jellemeznek egy állapotot ill. gyógyszer hatékonyságot. Ilyenkor valóban az orvos (és saját magad !!) "segítségére" kell lenni azzal, hogy a beteg magamagának ellenőrzi bizonyos jellemzőit (vérnyomás, vércukor szint) és azokról pontos feljegyzést készít (netán valamilyen számítógépes grafikus vagy statisztikai programmal elemzi is azokat).
2017. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nincs tudásuk, és nem tudják, hova kell beutalót adni, illetve sok esetben nem akarnak beutalót adni, hanem ők ügyeskednek, pedig nem értenek hozzá!


Hiába könyörögtem, a háziorvos nem akart beutalót adni bizonyos labor vizsgálatokra és szakorvoshoz sem. Hiába panaszkodtam a tünetekre, rosszul voltam évekig, ez nem érdekelte!


Végül saját költségemen elmentem egy privát orvoshoz, és ő beutalt privát labor vizsgálatokra. Tünetek, panaszok alapján azonnal tudta, hogy a laborban mit kell megnézetni. Azt mondta, hogy ezt tudnia kell minden háziorvosnak, mert ez az alap tudáshoz tartozik!


Így derült ki két komoly betegség, ami miatt életem végéig gyógyszereket kell, hogy szedjek és 3 havonta vérvételre menjek.



Miután kifizettem egy vagyont privát laborokra és magánorvosra, hogy kiderüljön mi a bajom, visszamentem a háziorvoshoz, és csak akkor volt hajlandó beutalni szakorvoshoz!


Sőt, olyan pofátlan volt, hogy megjegyezte: ha eddig privát orvoshoz jártam, miért nem járok oda továbbra is?


Elmondtam, hogy erre nincs pénzem, erre ő megjegyezte, hogy az egészségbiztosítónak pedig nincs pénze, hogy mindenkinek a bajával foglalkozzon, ezért ő igyekszik tehermentesíteni. Normális ez?

2017. ápr. 8. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!