Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vízből kihúzót személynél...

Vízből kihúzót személynél melyen ellátás szükséges, ha eszméletlen az illető? Vízimentők mrnnyire profil és eszközöl terény milyen mozgásterük van?

Figyelt kérdés
vízből mentés,elsősegély,vízimentő

2017. ápr. 13. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Eszméletlen vagy halott? Marmint ugy ertem a halottat, hogy mar nincs legzese, keringese. Ha eszmeletlen semmi baj, hiszen eletben van, stabil oldalfektetes es figyelni kell, h marad e a legzes keringes. Ha halott, megkezded az ujraelesztest. Persze mindket esetben hivsz kozben mentot. Nincs nagy eszkoz parkjuk a vizimentoknek, tobbnyire sebellatasra van nagyon sok eszkozuk. Jobb helyeken van naluk egy felautomara defibrillator is, de azt azert nem hiszem, hogy minden magyar strandon lenne
2017. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kihúznak a vízből és eszméletlen vagy:

1.Ellenőrzik a légzésedet

2.10 mp alatt van 2 légvétel akkor stabil oldalfekvésbe tesztnek és mentőtiszt hívnak

3. Nincs légzés: 5 lélegeztetés szájból szájba ha ezt követően visszatér a légzésed akkor stabil oldalfekvésbe tesznek,ha nem tér vissza akkor 30 mellkaskompresszió és 2 lélegeztetés amíg ki nem érnek a mentők vagy nem rendeződik a keringés

Általában annyira felszerelés vsn nálunk mint egy elsősegély felszerelésbe és ez kiegészülhet lélegeztető ballonnal és félautómata defibrillatorral :)

2017. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem mentettek már ki vízből!Kihúztak a vízből eszméletlen állapotban és 10-15 percig élesztettek újra mire visszatér a légzésem és az eszméletem!A mentősök belevittek!Semmilyen eszközük nem volt szájból szájba lélegeztetést és mellkaskompressziót végeztek!
2017. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!