Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lőtt sebesetén mindig el kell...

Lőtt sebesetén mindig el kell távolítani a lövedéket, vagy van olyan eset amikor ez nem szükséges, vagy még szakszerű ellátás esetén is veszélyesebb, mint bent hagyni?

Figyelt kérdés

Persze olyan esetről érdeklődöm, amikor nincs kimeneti seb, tehát a lövedék még bent van.

Filmekben mindig azt mutogatják, hogy muszáj eltávolítani, különben belehal a sérült a sérülésbe. Elgondolkodtam, hogy ez is olyan amerikai filmes egyenmotíum-e, mint hogy minden autó felrobban ami legurult a domboldalon vagy valóbn így van?


Emlékszem, hogy a nagypapámnak még vagy 30 évig benne volt néhány repeszdarab a combjában, miután megsérült, mert csak szakaszosan műtögették ki belőle. Igaz, ez repesz volt, de szerintem a repesz találat majdnem olyan mint a golyó. Gondolom attól is függ, hogy hol állapodott meg?



2013. okt. 2. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
muszáj kivenni, mert az évek alatt az idegen tárgy (esetünkben lövedék) vándorol. Sokszor okozhat olyan eseteket amik akár a halálhoz is vezethet .PL: véráramlatba jutva eljut a szívig..
2013. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Persze az ólomlövedék általában nagyobb annál, mint hogy a véráramlatban eljuthatna a szívbe. :P Nem ez az ok. Ami miatt ki kell venni, az elsősorban az, hogy a golyó ólomból van. Rohadtul mérgező!

Úgy tudom, hogy időnként, nagyon ritkán van olyan, hogy benn marad, de csak ha nem tudják valami miatt kiműteni (pl. agyban van) és ilyenkor talán betokozódik, ha nem halsz már előbb meg :), de ebben nem vagyok biztos.

2013. okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
A rárakódott lőporszemcsék is okozhatnak olyan fertőzést, hogy szó szerint szétrohad a hús. Szóval nem szeretik benne hagyni az emberekben.
2013. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!