Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy leszedés? Hogyan...

Anyajegy leszedés? Hogyan zajlik és hány éves kortól ajánlott?

Figyelt kérdés
Még elég fiatal vagyok, (14/l) és az arcom és a nyakam bal oldalán van elég sok, és mindegyik kiáll egy kicsit, még ha nem is annyira nagyok. Már elég régóta zavarnak, és emiatt rejtegetem mindig azt a területet, és elhatároztam, hogy ennek véget szeretnék vetni. A kérdésem az lenne, hogy ez hány éves kortól ajánlott? Nem vagyok ebben jártas és eddig csak idősebbek kérdéseit láttam ezzel kapcsolatban. Ha nincs korhatár, akkor annak örülnék :D Illetve, egy ilyen leszedése az hogyan zajlik? Kihez kellene fordulnom ezügyben (bőrgyógyász, stb.)? Mennyire fáj? Tudom, sok kérdés de az eddig olvasottakból nem tudtam meg sokat, úgyhogy nagyon megköszönném, ha valaki segítene. :)

2017. ápr. 17. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg nagyon fiatal vagy még, de nem igazán korhatár van itt, hanem inkább azt nézik, indokolt-e a levétel. Bőrgyógyász vizsgál meg, ő eldönti, van e köztük olyan, amelyik ún. diszpláziás lehet, vagyis elrákosodhat. Mivel fiatal vagy, jó eséllyel ilyen nincs köztük. Ekkor szépészeti beavatkozásnak számít a levételük, amit a TB nem fizet, tehát magán plasztikai sebészetre kell menni, ami drága. Fontos, hogy a plasztikai sebész sem végez tökéletes munkát, lesznek hegek utánuk!!! Orvosira járok, metszettünk már ki anyajegyet, a technikája alapján minél nagyobb az anyajegy, annál nagyobb lesz a heg. Nem szépek az arcon. Inkább azt javaslom, valahogy próbálj meg velük megbarátkozni... talán sminkkel tudod őket kicsit halványítani. A hegek hidd el, hogy sokkal rosszabbul néznének ki az arcodon. A húgom lábáról vettek le egy anyajegyet, helyi érzéstelenítésben történt. Iszonyú nagy heg maradt utána és hónapokig tartott, mire teljesen begyógyult (pedig a húgom egészséges). Képzeld el ugyanezt ok kis heggel az arcodon.
2017. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Megbarátkozni sajnos nem nagyon tudnék, mert már évek óta nagyon zavarnak, és nem hiszem, hogy ez elmúlna. Viszont mekkora lenne a heg és milyen mély leszedés után? Mert ha kicsi és begyógyul akkor inkább azt választom, és majd azt próbálom meg eltakarni valamilyen alapozóval, az szerintem sokkal könnyebb lenne, bár lehet hülye ötlet. Ami az arcomon van, az körülbelül 2-3 milliméteres, szóval szerintem nem lenne nagy heg utána. Viszont a szüleimmel megbeszéltem és majd elmegyünk egy bőrgyógyászhoz hamarosan, ott majd megnézik őket. Köszönöm a választ még egyszer :)
2017. ápr. 21. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen! A heg mérete függ az anyajegytől és a metszési technikától is, de ezt majd a bőrgyógyász tudja megmondani.
2017. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!