Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vajon az szabálysértés, ha...

Bambuci2 kérdése:

Vajon az szabálysértés, ha bontatlan gyógyszert ingyen felajánlok másoknak a facebookon?

Figyelt kérdés

Apám részéről maradt fent egy pár szívgyógyszer és vérnyomáscsökkentő, mert azután módosította a háziorvos a gyógyszereit, miután kiváltottuk, szakadna le a veséje. Szeretném, ha másnak nem kellene feleslegesen ezeket a méregdrága gyógyszereket megfizetnie, örülnék, ha odaadhatnám.


Kérdés, hogy ez legális lehet-e?



2017. ápr. 23. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ès ha olyan ember kéri tőled,akinek nincs ilyen baja?
2017. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mikor onkológián dolgoztam akkor ilyen esetekben mindig behozták az osztályra a megmaradt gyógyszereket, így mi egyből oda tudtuk adni azoknak akiknek a legsürgősebb volt.

Tényleg jobb, hogyha biztos helyre adod le, mint hogy olyan emberhez kerüljön aki pénzért tovább adja.

2017. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értelek benneteket. Köszönöm a tippjeiteket! :)
2017. ápr. 24. 06:35
 4/6 anonim ***** válasza:

"miután kiváltottuk, szakadna le a veséje."

Inkább hagyta volna a régi rossz gyógyszert? Erre mondják, hogy mindent megpróbált. Persze ahogy írod utólag már mindegy volt. TB je volt legalább az apádnak?

2017. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal, mert ha rossz helyre került, akár ember élet is veszélybe kerülhet. Sok ember van akik gondolkodás nélkül kaparintanak meg ilyen gyógyszereket. Téged is büntethetnek ha kiderül, hogy tőled származik a gyógyszer. Pláne a Facebookon, mert ahogy a mondás tartja :Messziről jött ember, azt mond amit akar. Inkább ne kockáztass... Remélem én is tudtam segíteni
2017. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem próbált meg semmit a háziorvos, pont ezért kívánom, hogy a veséje szakadjon le. Hiszen felíratta a gyógyszereket, két hét múlva meg mehettünk vissza, hogy azok mégse lesznek jók.


Mindegy is, köszönöm a válaszokat! Inkább beviszem az osztályra, vagy gyógyszertárosnak átadom.

2017. máj. 5. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!