Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kínos számomra a hálapénz...

Ha kínos számomra a hálapénz gondolata is, akkor nem baj, ha nem adok?

Figyelt kérdés

Magánrendelésre mentem egy orvoshoz, a problémámat pedig csak műtéti úton lehetett megoldani (rutin), így egy napot kórházban töltöttem. Ezért természetesen nem kellett fizetnem.

Eszembe sem jutott, hogy hálapénzt adjak, egészen addig amíg az nem mondták ismerősök, hogy ma már illik pénzt adni az orvosnak, de számomra ez nagyon kellemetlen és kínos. Kontroll vizsgálat során mégis kellene adnom?



2017. máj. 1. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha munkaidőben a munkáját végzi, nem kell adni.

Ha munkaidőn kívül is rendelkezésedre áll, akkor azért illik.

De gondolom, ez a műtét nem éjjel kettőkor volt, hogy otthonról kellett berángatni :)

2017. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Mivel nyilván fizetsz TB járulékot (vagy helyetted az állam), akkor a kórházi orvos a saját munkaköri kötelességét végezte csak el törvényes munkaidejében, a kórház tulajdonát képező helyiségekben, a kórház eszközeivel, erre szerződött. Ha akarsz bárkinek ott fizetni, akkor a kórház kasszájába fizesd.
2017. máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Figyelj, ha munkaidőben csinálta akkor ne adj neki. Mi is adtunk az orvosnak egy kicsit busás összeget, de úgy kezelte mintha ez normális lenne 😑😑.
2017. máj. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyis ként mondom, hogy nem kell és ne érezd ettől rosszul magad.

Az orvos sem érzi rosszul magát ha elmegy tankolni vagy vesz 5 db kiflit és nem hagy ott az eladónak plusz pénzeket, amiért az hajlandó volt kiszolgálni.

Nem a betegek dolga kompenzálni a trágya fizetést.

2017. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4, nem is a trágya fizetést akarják kompenzálni. Én szintén eü dolgozó vagyok, mindig is mondtam, hogy a béremelés sem fogja eltüntetni a hálapénzt. Ahhoz az ellátás színvonalát kellene olyan szintre emelni, a várólistákat olyan mértékűre csökkenteni, hogy a betegnek ne kelljen "megvenni" a korábbi időpontot, jobb minőségű kötszert, minden napra jutó tiszta ágyneműt (mert sajna van, ahol az is hiányzik...)
2017. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül úgy döntöttem, hogy bár nem engedhetem meg magamnak, hogy "hálás" legyek, és nem is érzem helyesnek, hogy pénzt adjak, mégis szeretném kifejezni, hogy mennyire köszönöm, hogy az eddigi rossz élmények ellenére mindenki nagyon törődő volt és biztonságban éreztem magam, vittem egy kis apróságot (csokit). Úgy gondoltam, ez sokkal inkább kifejezi, amit érzek, főleg, hogy elég fiatal vagyok még, többet jelentenek számomra ezek a gesztusok. Pedagógusként dolgozom, ilyen kis apróságokat én is szívesen elfogadok és jól eső érzéssel szokott eltölteni. Aztán nem egészen úgy sült el, ahogy képzeltem. Nem tudom, hogy azért-e mert meglepte, kellemetlenül érintette (amit nem teljesen értenék) hogy adok valamit, vagy azért, mert mást várt... Mindenesetre egy kedvesnek szánt gesztus borzasztó kellemetlen helyzetbe csapott át. Legközelebb mellőzöm inkább az ilyen akciókat és maradok az egyszerű köszönömnél. :(

Azért kicsit el is szomorít, hogy az embernek ezen kell stresszelnie, és napokig görcsölnie, hogy vajon mit fog szólni az orvos, ha valamit adok/nem adok neki. Pont ezért megyek magánrendelésre, hogy az ilyen szituációkat elkerüljem. Sajnálom, hogy nem becsülik meg az orvosokat, de sajnos az én szakmámban dolgozókat sem, így csak ilyen szerény gesztus megengedhető.

2017. máj. 2. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!