Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kardiológián nyelőcsöves...

Kardiológián nyelőcsöves szívultrahangra küldtek. Fontos ez? (lent)

Figyelt kérdés
ASD gyanúja miatt kéne időpontot kérnem TEE-re, de nagyon nem szeretnék. Rosszul vagyok a gondolatától is, elveszi az életkedvem. Tudom, sokaknak ez kis dolog,de nekem nem az. Komoly dolog lehet ez az ASD, ha egyáltalán van? Fontos elmennem erre a vizsgálatra? Nem elég egy MRI?

2017. máj. 3. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint az ASD elég jól kimutatható ultrahanggal, szerintem mindenképpen megéri elmenni a vizsgálatra. Ahogy utánanéztem, a TEE az egyik alapvizsgálata ennek a betegségnek a diagnosztizálásában:

[link]

2017. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem,nem elég az MR,sőt felesleges. Az ASD diagnózisában alapvető az UH.
2017. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Konyhanyelven ez egy lyukat jelent a két pitvar között. Sokszor ártalmatlan jelenség, de sajnos 1) agyi infarktus forrása lehet (átmennek rajta kis vérrögök, és elzárják az agyi eret), 2) ha nagyon nagy, akkor keringési zavarokhoz vezethet.


Nyugodtan kérdezd meg az orvosod, hogy miért tartja ezt fontosnak, és tartja-e annyira súlyosnak, hogy muszáj elvégezni ezt a vizsgálatot.


Amúgy ha már így továbbküldött, látatlanban azt gondolom, hogy nagyobbnak véli azt a lyukat, mint ami még "belefér" az ártalmatlan kategóriába.

2017. máj. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én már voltam ilyen vizsgálaton, kéthegyű billentyű elégtelenség miatt. Rettenetesen féltem a vizsgálattól, de azt mondta a dokim hogy muszály mert így jobban megtudnak nézni. Annyira féltem, hogy alig tudták beadni az injekciót, mert annyira reszkettem. Lehetett választani sima érzéstelenítés, vagy bódítás. Én a bódítást választottam, szerencsére nem éreztem semmit. Az egész vizsgálat nem tartott csak pár percig.
2017. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt mondta, néha mintha látná, de nem látszik végig, és ha ott is van, kicsi ahhoz, hogy keljen valamit csinálni vele.

Kérdezte tőlem, h kérjen e időpontot nekem erre a vizsgálatra, és igent mondtam, mert nem tudtam mi az.

2017. máj. 3. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos mellkasi UH-val a csontok,lágyszövetek miatt nem mindig látni rendesen az elváltozásokat. Viszont,ha felmerül ennek a betegségnek a gyanúja,akkor pontosan kell diagnosztizálni és annak megfelelően kezelni. Jól tetted,hogy elfogadtad!
2017. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!